Skupina KROUŽKY spouští vzdělávací projekt PAIDOS

Skupina KROUŽKY, která je jedním z největších organizátorů zájmových a vzdělávacích kroužků a volnočasových aktivit pro děti přímo v základních a mateřských školách po celé ČR, a která je součástí české investiční skupiny DT-holding a.s. podnikatele Daniela Tomeše, spouští vzdělávací projekt PAIDOS.
Ilustrační foto: Skupina Kroužky/Accedo

Primárním cílem projektu je pomoci každému průvodci dítěte stát se lepším. Prostřednictvím kvalitní edukace široké i odborné veřejnosti je cílem zvyšovat dovednosti a znalosti jednotlivých „průvodců“, tedy všech učitelů, rodičů, lektorů, instruktorů, potřebné při organizaci a zajištění „volného času“ dětem.

Projekt je celorepublikový a přihlásit se může kdokoliv. První kurzy – kvalifikační studium pro pedagogy volného času, které rozvíjí dovednosti potřebné pro 21. století, budou probíhat v letošním roce ve Středočeském kraji.

„Nechceme vytvářet pouze další kurzy plné teorie. Chceme přinášet moderní trendy, odzkoušené v praxi, učit zážitkovou a zábavnou formou tak, aby si každý účastník našich aktivit mohl sám vše osahat a nebylo to jen o suché teorii u knížky nebo internetu,“ říká výkonný ředitel skupiny KROUŽKY Jakub Reindl

A dodává: „Existuje široká škála kurzů podobného ražení, které směřují na běžné učitele MŠ, ZŠ, SŠ apod. Zapomíná se však na zájmové vzdělávání, které je při vývoji dítěte nesmírně důležité. Zároveň i řada rodičů dnes zapomíná na primární cíle této části vzdělávání a zaměřují se často na výkon či jen ‚odklonění‘ dítěte od telefonu nebo ‚pohlídání‘. Zájmové vzdělávání je důležitým aspektem při vývoji dítěte a my bychom rádi využili našich zkušeností a šířili naši myšlenku dál.“

Co je to PAIDOS?

Paidos je latinsky dítě. Mimo jiné však i zkratka hodnot (vlastností), které by měl mít každý průvodce dítěte životem, tedy učitel ve škole, lektor kroužku, trenér sportu či rodič. Konkrétně:

• Přijímající (sebe ale i osobnost žáka/dítěte s respektem k individualitě)
• Autentický
• Inspirující
• Dávající
• Krok napřed
• Smysluplný cíl (má vizi, cíl a schopnost vést)

V první fázi projektu, která se spouští v letošním roce jde o akreditované kurzy určené především pro pracovníky ve školství (pedagogy volného času, asistenty pedagoga, vychovatele apod.). Kurzy využijí i lektoři zájmových útvarů či pracovníci DDM.

V další fázi projektu je cílem nabídku kurzů rozšiřovat o další a následně se i zaměřovat na edukaci široké veřejnosti, rodičů, formou on-line poradny, odborných článků či přednášek na témata z této oblasti.

Za projektem stojí Středisko volného času a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Kroužky pro děti Praha. Organizace je zapsaná v rejstříku školských zařízení vedeným MŠMT a dlouhodobě realizuje zájmové vzdělávání pro děti v Praze. Ročně jejími aktivitami projdou tisíce dětí a stovky lektorů.

„Vzdělávacích institucí, které mají akreditované kurzy v podobném rozsahu, je celá řada. Náš projekt však má vyšší cíle než být jen vzdělávací agenturou a cílí i na širokou veřejnost. Zároveň staví na vlastní zkušenosti a praxi a přináší do kurzů zážitkovou formu, se kterou se setkáváme častěji spíše u kurzů pro učitelé formálního vzdělávání, např. projekt Učitel naživo nebo Ředitel naživo,“ doplňuje Jakub Reindl.

Skupina KROUŽKY

  • Již od roku 1999 organizuje zájmové a současně vzdělávací kroužky pro děti přímo ve školách a školkách po celé ČR. Jen v Praze úzce spolupracuje s více než 180 školami a rodičům tím šetří čas, protože lektoři chodí za dětmi přímo do škol(ek). Nabízí nejširší nabídku kroužků v České republice, celkem přes 50 druhů. Za celou dobu působení v nich strávilo svůj volný čas více než 100 000 dětí.

  • Společnost učí děti zábavnou formou, protože ta je při rozvoji dítěte nejefektivnější. Zároveň však cítí velkou zodpovědnost a přistupuje k výuce vysoce profesionálně, a to pod dohledem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Česká školní inspekce jí udělila nadprůměrné hodnocení.

  • V roce 2014 rozšířila společnost svoji působnost v rámci regionálních poboček po celé ČR a Slovensku.

  • Děti při výuce pracují s vlastními metodickými materiály a pomůckami, které jsou díky zkušeným metodikům neustále aktualizovány a vylepšovány. Společnost pořádá pobytové a příměstské tábory, dětské soutěže, sportovní turnaje a projekty pro rodiny s dětmi.

  • Provozuje táborový areál RS Kroužky nad Moníncem v krásné přírodě v těsné blízkosti lyžařského areálu. Zde se konají letní tábory, víkendy, kroužková soustředění, školy v přírodě a lyžařské kurzy.

  • Nejmladším projektem je založení Základní umělecké školy Flow v roce 2021, která byla úspěšně otevřena v OC Spektrum v Čestlicích. Vizí společnosti je tento koncept rozšířit i do dalších OC v ČR. Společnost je tým lektorů, pedagogů, metodiků a zkušených odborníků, jejichž hlavním mottem je “Vše pro dětský úsměv“.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konec týrání, jatka budou na kamerách

Analýza
Česká vláda udělala další krok směrem k ochraně zvířat. Od začátku roku 2026 budou provoz na všech tuzemských jatkách monitorovat kamery. Ministerstvo zemědělství si od tohoto kroku slibuje výrazné omezení týrání zvířat při porážení.