Skupina MONETA rozdělila neziskovým organizacím 3,34 milionu korun. Podpořila nemocné nebo výcvik asistenčních psů

V prvním kole letošního grantového Programu podpory potřebných Skupiny MONETA bylo projednáno 90 žádostí. Z nich bylo podpořeno 43 projektů celkovou částkou 3 340 000 Kč. Do programu se aktivně zapojují i zaměstnanci banky, kteří sami navrhují, jaké neziskové organizace by mohly být podpořeny, a stávají se jejich ambasadory.
Mezi podpořené patří i organizace poskytující hospicovou péči, kterým banka pomohla i nákupem vybavení a pomůcek pro realizaci péče. Ilustrační foto: Pixabay.com

Mezi neziskové organizace, které MONETA v rámci grantového programu rozdělila, spadají projekty ze sociální sféry, například Klub nemocných cystickou fibrózou, organizace DEBRA ČR z.ú., která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel, nebo organizace ALSA, z.s., která pomáhá lidem s amyotrofickou laterální sklerózou.

Mezi podpořené patří i organizace poskytující hospicovou péči, kterým banka pomohla i nákupem vybavení a pomůcek pro realizaci péče. Výjimkou nebyly ani organizace zaměřující se na výcvik asistenčních psů nebo na environmentální výchovu dětí.

„Mezi úspěšnými žadateli o grant je i organizace ZO ČSOP Veronica, která se zabývá edukací témat životního prostředí. Díky podpoře programu bude moci i letos proběhnout psychorehabilitační tábory s environmentálním zaměřením pro děti se svalovou muskulární atrofií,“ uvedla v této souvislosti ředitelka ESG a Komunikace Skupiny MONETA Zuzana Filipová.

Mezi podpořené projekty se dostaly i ty zaměřené na podporu vzdělávání dětí s poruchou autistického spektra nebo dětí ze ztížených sociálních podmínek. Ty se budou moci díky finanční podpoře zúčastnit pobytových akcí, táborů, které jsou jim šity přesně na míru.

Podpora směřovala i k organizacím spolupracujícím s nevidomými. Díky tomu bude moci i nadále fungovat knihovna pro nevidomé, která je jedinou svého druhu v republice.

U dalších deseti žádostí momentálně MONETA projednává možnost materiální podpory v rámci programu MON HELP. Ten vznikl coby podpora sociálně znevýhodněných rodin, samoživitelům nebo seniorům, kterým banka zdarma poskytuje své vyřazené počítače, notebooky, tiskárny, automobily nebo nadbytečný kancelářský nábytek.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB