Skupina MONETA rozdělila neziskovým organizacím 3,34 milionu korun. Podpořila nemocné nebo výcvik asistenčních psů

V prvním kole letošního grantového Programu podpory potřebných Skupiny MONETA bylo projednáno 90 žádostí. Z nich bylo podpořeno 43 projektů celkovou částkou 3 340 000 Kč. Do programu se aktivně zapojují i zaměstnanci banky, kteří sami navrhují, jaké neziskové organizace by mohly být podpořeny, a stávají se jejich ambasadory.
Mezi podpořené patří i organizace poskytující hospicovou péči, kterým banka pomohla i nákupem vybavení a pomůcek pro realizaci péče. Ilustrační foto: Pixabay.com

Mezi neziskové organizace, které MONETA v rámci grantového programu rozdělila, spadají projekty ze sociální sféry, například Klub nemocných cystickou fibrózou, organizace DEBRA ČR z.ú., která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel, nebo organizace ALSA, z.s., která pomáhá lidem s amyotrofickou laterální sklerózou.

Mezi podpořené patří i organizace poskytující hospicovou péči, kterým banka pomohla i nákupem vybavení a pomůcek pro realizaci péče. Výjimkou nebyly ani organizace zaměřující se na výcvik asistenčních psů nebo na environmentální výchovu dětí.

„Mezi úspěšnými žadateli o grant je i organizace ZO ČSOP Veronica, která se zabývá edukací témat životního prostředí. Díky podpoře programu bude moci i letos proběhnout psychorehabilitační tábory s environmentálním zaměřením pro děti se svalovou muskulární atrofií,“ uvedla v této souvislosti ředitelka ESG a Komunikace Skupiny MONETA Zuzana Filipová.

Mezi podpořené projekty se dostaly i ty zaměřené na podporu vzdělávání dětí s poruchou autistického spektra nebo dětí ze ztížených sociálních podmínek. Ty se budou moci díky finanční podpoře zúčastnit pobytových akcí, táborů, které jsou jim šity přesně na míru.

Podpora směřovala i k organizacím spolupracujícím s nevidomými. Díky tomu bude moci i nadále fungovat knihovna pro nevidomé, která je jedinou svého druhu v republice.

U dalších deseti žádostí momentálně MONETA projednává možnost materiální podpory v rámci programu MON HELP. Ten vznikl coby podpora sociálně znevýhodněných rodin, samoživitelům nebo seniorům, kterým banka zdarma poskytuje své vyřazené počítače, notebooky, tiskárny, automobily nebo nadbytečný kancelářský nábytek.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Finmex Academy věří, že stojíme na prahu recese

Hrubý domácí produkt (HDP) v Česku klesá už počtvrté v řadě. Výsledky za 3. čtvrtletí zaznamenávají pokles o dalších  0,4 %. Pokud bude tento trend pokračovat i v dalším kvartálu, recese je nevyhnutelná. Nic …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB