Skupině DRFG vzrostl v roce 2020 zisk

Skupině DRFG vzrostl meziročně zisk bezmála o tři čtvrtiny. Celková EBITDA dvou konsolidačních celků – DRFG a nově vyčleněné entity DRFG Telco – překročila za rok 2020 v součtu hodnotu 478 milionů korun, informovala skupina v tiskové zprávě.
Význam developerských aktivit skupiny DRFG podpořil i vznik nového fondu kvalifikovaných investorů Czech Development Fund SICAV. Ilustrační foto: Pixabay.com

„DRFG doposud především nakupovala již existující nemovitosti, hlavně regionální retailové parky. Nadešel čas využít naše know-how a posunout se vpřed do oblasti developmentu. Více než polovina projektů, kterým se letos věnujeme, jsou již developerského charakteru, a to především v oblasti rezidenčních nemovitostí a logistiky“, informoval generální ředitel skupiny Peter Hlaváč.

Význam developerských aktivit podpořil i vznik nového fondu kvalifikovaných investorů Czech Development Fund SICAV, který se zaměřuje na investice do výstavby rezidenčních, výrobních a logistických projektů ve střední Evropě. Jde o fond pod hlavičkou Czech Fund, v jehož rámci již pět let existuje Czech Real Estate Investment Fund (CREIF).

V rámci DRFG Telco byl rok 2020 z pohledu dodaných služeb rekordní. Společnost výrazně investovala do telekomunikační infrastruktury. Skupina působí v pěti zemích a v loňském roce přes 80 procent tržeb bylo realizováno v zahraničí. Nově je součástí skupiny i společnost Czech Home Capital, která je významným hráčem v oblasti nájemního bydlení.

PSALI JSME:
Co nového v investicích? Do fondů rekordně investují klienti bank

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB