Slabší data americké ekonomiky

Americký dolar ve středu v prostředí slabších předstihových indikátorů z tamního trhu práce a dalších oblastí ekonomiky ztrácel. Podle ADP reportu v americkém soukromém sektoru (měsíční zpráva o zaměstnanosti v USA mimo zemědělství, pozn. red.) vzniklo v červnu 150 tisíc nových pracovních míst, což bylo oproti konsensu o 15 tisíc méně.
Americký dolar ve středu v prostředí slabších předstihových indikátorů z tamního trhu práce a dalších oblastí ekonomiky ztrácel. Ilustrační foto: Pixabay.com

Mírně směrem dolů byl navíc revidován údaj za květen. Nad odhady pak skončil týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti, který dosáhl 238 tisíc oproti očekávaným 235 tisícům. Spolehlivější obrázek o aktuální situaci na trhu práci v USA však nabídnou až páteční oficiální statistiky z nezemědělského sektoru.

Zklamala i zbylá ve středu zveřejněná data z USA. Tamní ISM index ze služeb (nejspolehlivější dostupný ekonomický ukazatel stavu a vývoje ekonomiky USA) totiž v červnu překvapivě ostře klesl z 53,8 bodu na 48,8 bodu, zatímco byl očekáván nárůst na 52,7 bodu. Nominální hodnota továrních objednávek se pak meziměsíčně snížila o 0,5 procenta oproti očekávanému růstu o 0,2 procenta.

V Evropě byly ve středu zveřejněny pouze finální odhady PMI (Index nákupních manažerů) z oblasti služeb za červen. V případě Německa došlo k mírné revizi směrem dolů a v eurozóně naopak směrem vzhůru. Důležitější však je, že v obou případech index zůstává bezpečně nad 50 body, a tedy i v pásmu expanze.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB