Slabý březnový výsledek ekonomiky eurozóny

Zpřesněný odhad Hrubého domácího produktu (HDP) eurozóny zůstal beze změny, zatímco tamní průmyslová produkce překvapila silnějším růstem. Ekonomika eurozóny i podle zpřesněných dat vzrostla v prvním čtvrtletí mezičtvrtletně o 0,3 procenta při stále slabém meziročním růstu o 0,4 procenta.
Průmyslová produkce v eurozóně vykázala za březen meziměsíční nárůst o 0,6 procenta. Výsledek je ale zkreslen tradičně volatilními daty z Irska. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Průmyslová produkce v eurozóně vykázala za březen meziměsíční nárůst o 0,6 procenta, zatímco trh očekával zvýšení o 0,4 procenta. Ten následoval po silném únorovém růstu o jedno procento. Březnový výsledek je ale zkreslen tradičně volatilními daty z Irska, kde byla produkce meziměsíčně vyšší o 12,8 procenta.

Ve většině ostatních evropských zemí naopak došlo k poklesu. Ten se týkal i čtyřech největších ekonomik eurozóny, Německa (-0,7 % m/m), Francie (-0,3 %), Itálie (-0,5 %) a Španělska (-1,0 %). Březnový výsledek průmyslu lze tak stěží interpretovat jako optimistický signál.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB