Splaskne brzy bublina bitcoinu?

Bitcoin. Mnoho lidí bylo k vlastnictví této digitální měny skeptických a zajímalo je, zda se tyto kryptografické peníze stanou v budoucnu součástí života. Od té doby se toho hodně změnilo. Pro mnoho lidí je bitcoin skutečně součástí jejich života. Nejen jako platební prostředek, ale také jako hodnotná investice.
Kryptoměny jsou dnes mnohem přístupnější pro všechny. Ilustrační foto: Pixabay.com

Pokud jste si před několika lety koupili bitcoin, možná jste na něm vydělali. Ale jen pokud máte nervy z oceli a umíte vytrvat. Koneckonců, cena může kolísat natolik, že možná bylo pokušení příliš velké a vy jste na tom vydělali. Jak se měna vyvíjela v uplynulém období?

Vývoj Bitcoinu

Kdybychom měli vývoj bitcoinu popsat jedním slovem, byl by bouřlivý. Od útlumu v roce 2018 měna od té doby jen roste a koronavirová krize na ní nakonec zanechala své stopy. Kromě popularity měny, která tu stejně byla celou dobu, způsobil covid-19 jen to, že zájem vzrostl a bitcoiny si koupilo více lidí.

Nejen proto, že lidé možná hledali nový koníček nebo měli více času se o něm dozvědět, ale také proto, že lidé, kteří kvůli pandemii přišli o práci, hledali jiné způsoby, jak si vydělat peníze. To vše způsobilo, že covid-19 zvýšil směnný kurz bitcoinu.

Dalším důležitým faktorem je, že je nyní mnohem snazší bitcoiny koupit. Objevilo se mnoho spolehlivých on-line platforem, kde si můžete koupit ty správné kryptoměny bez větších znalostí.

Tam, kde jste dříve museli mít velké technické znalosti, abyste mohli dělat moudrá rozhodnutí, co se týká kryptoměny, dnes jsou mnohem přístupnější pro všechny druhy a typy lidí. To může být výhoda, ale na druhou stranu to také činí tuto měnu ještě žádanější. Stručně řečeno – větší poptávka, ale stále „limitovaná“ edice 21 milionů kusů.

Nejistá budoucnost bitcoinu

Jedním z výsledků tohoto zvýšeného zájmu o bitcoin je, že v Salvadoru je od loňského roku bitcoin uznán jako zákonné platidlo a touto kryptoměnou můžete platit za cokoli. Pro někoho to může znít jako ideální svět, ale odborníci tvrdí, že se blíží zásadní změna a že hrozí obrovský pokles hodnoty.

Právě v tom spočívá nebezpečí bitcoinu. Kolísání směnného kurzu může být pozitivní a vaše kryptoměny mohou nabývat na hodnotě, ale také mohou ze dne na den náhle spadnout na opačnou stranu. To ukáže až čas. Odvážíte se riskovat?

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Koloběžka DEN 2022 – Rozjeďte to s námi i letos!

Již šestý ročník akce Koloběžka DEN se bude konat v neděli 25. září na Výstavišti Praha-Holešovice. Uplynulé ročníky měly skvělý ohlas a my věříme, že i letošní ročník nadchne nejen profesionální a rekreační …

Alexandra Tomášková je novou CEO JRD Development

Novou CEO divize JRD Development je od letošního září Alexandra Tomášková, dosavadní generální ředitelka divize JRD Land. Nadále tak bude působit na obou postech. Funkci přebírá od Martina Svobody, který bude …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB