Společnost Gevorkyan byla zařazena do báze indexu PX-GLOB

Globální dodavatel a technologický lídr v oboru práškové metalurgie, akciová společnost Gevorkyan, založená v roce 1996, byla po svém IPO (veřejná nabídka akcií, pozn. red.) v loňském červnu zařazena do báze indexu PX-GLOB platné od 19. 12. 2022.
Společnost Gevorkyan byla zařazena do báze indexu PX-GLOB. Ilustrační foto: Gevorkyan

Do báze indexu PX-GLOB se společnost se zařadila teprve jako historicky druhá společnost z trhu PX START. Dalším cílem společnosti je zařazení se do báze hlavního indexu PX, informovala firma v tiskové zprávě.

Do báze indexu je zařazeno celkem 19 společností. K 19. 12. 2022 byla společnost Gevorkyan 11. bazickou emisí s největší váhou dle redukované tržní kapitalizace ve výši 3,7 miliardy korun. Index PX-GLOB je souhrnným indexem Burzy cenných papírů Praha; dividendové výnosy se v jeho výpočtu nezohledňují.

PSALI JSME:
Společnost Hardwario vstupuje na pražskou burzu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Společnost SAP oznámila finanční výsledky za rok 2022

Společnost SAP, přední světový dodavatel podnikového softwaru, oznámila finanční výsledky za rok 2022. Tržby z cloudu meziročně vzrostly o 33 procent, objem cloudových zakázek softwaru SAP S/4HANA se zvýšil o 86 …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Covid jako šance. Malí farmáři prodali více vína i bioproduktů

Analýza
Ve všeobecné vlně stížností mnoha firem, jak koronavirová pandemie negativně dopadla na jejich podnikání, existují i výjimky. Mezi ty překvapivé patří drobní zemědělci, kteří si i v tak těžké situaci dokázali poradit a v druhé vlně pandemie dokonce zaznamenali zvýšený zájem například o víno nebo bio lokální produkty.