Společnost Hardwario vstupuje na pražskou burzu

Liberecká společnost Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), poslední zářijový den obdržela souhlas České národní banky (ČNB) k veřejné nabídce akcií (IPO). Akcie společnosti bude možné upsat v rámci veřejné nabídky prostřednictvím člena burzy v termínu od 4. do 18. října 2022. Následně se s akciemi firmy bude obchodovat na trhu Start Burzy cenných papírů Praha.
Společnost Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas ČNB k veřejné nabídce akcií (IPO). Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Veřejná nabídka akcií a vstup na pražskou burzu jsou zásadním milníkem v rozvoji naší společnosti. Přestože jsme z historického pohledu mladou firmou, dokázali jsme přijít s vlastními produkty na vysoce konkurenčním trhu IoT. Nyní dáváme možnost i dalším investorům, kteří nám chtějí pomoci zrychlit růst a plně rozvinout naše know-how,“ uvedl CEO a spoluzakladatel společnosti Alan Fabik.

V rámci IPO budou v nabídce 2 870 000 kusů akcií. Cenové rozpětí objednávek bylo stanoveno od 17 až do 25 korun za jednu akcii. Minimální velikost objednávky (LOT) činí tisíc kusů akcií, tedy 17 až 25 tisíc korun. Společnost Hardwario očekává, že prostřednictvím IPO získá nový kapitál v objemu 48,79 až 71,75 milionu korun.

PSALI JSME:
„Auta budou předem hlásit, kde je ještě místo,“ říká Ján Jacina z Českých radiokomunikací

Získané prostředky firma využije k posílení provozního cash-flow a obchodu, ale rovněž skladových zásob a vývoje vlastních inovativních produktů. V kombinaci s bankovními úvěry a optimalizací kapitálové struktury bude spolehlivě zabezpečeno plnění objednávek i v řádech vyšších tisíců kusů, což pomůže budování silné pozice Hardwario na globálním trhu průmyslového IoT.

Společnost dodává zákazníkům zařízení, která jsou založena na moderních bezdrátových přenosových technologiích (LPWAN). Ty se vyznačují velmi nízkou spotřebou a vysokou dostupností signálu. V kombinaci s vlastním hardwarem dokáží Hardwario a jeho partneři přenášet požadovaná data odkudkoli, a to i z míst bez standardního připojení k elektrické síti a internetu.

PSALI JSME:
SAB Finance se chystá vstoupit na pražskou burzu

Obchodní příležitosti pro své výrobky a služby nachází společnost v mnoha průmyslových oborech. Mezi koncové uživatele jejích produktů patří řada významných firem, jako například Škoda Auto, Lego, Asahi, ArcelorMittal, Siemens nebo Coca-Cola. Mezi technologické partnery se řadí operátoři mobilních sítí a společnost Microsoft. Společnost má pobočky ve Velké Británii, Polsku a USA.

Akcie v rámci veřejné nabídky lze zakoupit u Fio Banky, Patria nebo portále opPORTUnity. Případně je možné využít libovolného člena Burzy cenných papírů Praha, jejichž seznam je k dispozici na stránkách pražské burzy. Prospekt emitenta, prezentaci pro investory a další dokumenty Hardwario jsou na tomto odkazu.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Na pražskou burzu vstupuje vývojářská firma eMan

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Má cenu investovat do Bitcoinu?

Den co den se na mě obracejí lidé s tím, kam mají investovat v době brutální inflace. Zatímco v minulosti uvažovali o akciích, dnes přemýšlejí o kryptoměnách. Akcie totiž padají, ale ne tak výrazně, jako krypto. …

„Santa rally“ je globální

Hodně se mluví o silném prosincovém sezónním výkonu indexu S&P 500, který však zůstává v pozadí kvůli obvykle silnějším výsledkům ve zbytku světa (viz graf níže, pozn., aut.). Naše analýza 15 světových akciových …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …