Společnost makro ČR o víkendu přispěla do jarní Sbírky potravin více než 11 tunami zboží

Síť velkoobchodů makro se i tentokrát znovu zapojila do celostátní Sbírky potravin pořádané Českou federací potravinových bank. Během dvoudenní akce konané o víkendu 23. a 24. dubna zákazníci prodejen makro ČR pomohli lidem v nouzi celkem 11 314 kilogramy zboží. Nejštědřejší byli zákazníci v makro Brno, kde se během obou dnů vybralo přes 2 150 kg potravin a drogerie.
Lidé v prodejnách makro nejčastěji do sbírky darovali trvanlivé potraviny. Ilustrační foto: makro ČR

Pravidelná účast ve Sbírce potravin je pro makro ČR součástí dlouhodobé spolupráce s Českou federací potravinových bank, která trvá už od roku 2008. Kromě každoročního zapojení do jarní i podzimní vlny celonárodní sbírky daruje makro potravinové a nepotravinové zboží pro lidi v nouzi také na denní bázi.

„Navíc jsme letos v březnu zorganizovali mimořádnou sbírku potravin na pomoc lidem, kteří prchali před válkou na Ukrajině do Česka. Realizace dvou takto velkých sbírek zboží rychle za sebou měla vliv na tu právě proběhlou, ve které bylo množství darovaných produktů menší než v předcházející jarní sbírce. I přesto se jedná o vynikající výsledek. Máme radost z toho, že se i tentokrát zapojilo do projektu tolik našich zákazníků i zaměstnanců, kteří nám pomohli sbírku uskutečnit,“ uvedla Romana Nýdrle, manažerka komunikace makro.

Kromě celonárodního termínu konání jarní vlny Sbírky potravin, připadajícího letos na sobotu 23. dubna, měli zákazníci ve všech 13 prodejnách makro možnost pomoci lidem v těžké životní situaci také v neděli 24. dubna.

„Celonárodní sbírku jsme v našich prodejnách dobrovolně prodloužili už několikrát. Letošní jarní pomoc tak nebyla výjimkou. Na dobrou věc se díky tomu vybere více potravin a drogerie. Konkrétně v neděli naši zákazníci darovali do sbírky více než 4 tuny produktů,“ popisuje Romana Nýdrle.

Lidé v prodejnách makro nejčastěji do sbírky darovali trvanlivé potraviny – od konzerv přes těstoviny, rýži, luštěniny až po dětskou výživu. Nechyběla však ani základní drogerie, jíž se rovněž lidem v nouzi obvykle nedostává.

Vybrané zboží po skončení sbírky putuje do potravinových bank v různých krajích České republiky, které je pak distribuují přímo do odběratelských neziskových organizací. Ty je následně rozdělují potřebným, jako jsou například rodiny v těžké životní situaci, samoživitelky, lidé bez domova, opuštění senioři nebo zdravotně postižené osoby.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB