Společnost VGP jmenovala Davida Plzáka Country Managerem pro Českou republiku

Developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP jmenoval Davida Plzáka novým Country Managerem pro Českou republiku. David Plzák, který má více než 20 let zkušeností s řízením projektů a týmů v oboru stavebnictví a realit, převezme vedení historicky nejstarší pobočky VGP v Evropě.
Společnost VGP jmenovala Davida Plzáka Country Managerem pro Českou republiku. Foto: VGP

Ačkoliv společnost v současnosti vlastní a provozuje logistické a industriální parky v 11 evropských zemích, právě v České republice byla v roce 1998 založena. Z malé rodinné firmy se postupně rozrostla na nadnárodní společnost s více než 300 zaměstnanci. Úkolem nového Country Managera bude další rozvoj obchodních aktivit firmy na českém trhu včetně rozšiřování tuzemského portfolia pozemků vhodných pro výstavbu.

„Velmi mě těší, že jsme do čela české pobočky získali Davida Plzáka, který bude významným přínosem nejen pro zdejší trh, ale i celou skupinu VGP. Osobně si vážím jeho dlouholetých pracovních zkušeností i manažerských dovedností, které jsou jasně patrné z jeho dosavadních profesních úspěchů. Český trh považujeme pro rozvoj skupiny VGP za klíčový a věřím, že David Plzák je pro nás tím pravým člověkem,“ komentuje Jan Van Geet, výkonný ředitel a spoluzakladatel VGP.

David Plzák vystudoval Fakultu stavební, obor ekonomie a řízení stavebnictví na Vysokém učení technickém v Brně. V tomto odvětví se pohybuje od ukončení svého studia v roce 1995 až dodnes. První zkušeností začal sbírat jako stavební dozor pro liniové stavby a průmyslové haly v Centroprojektu ve Zlíně. Následovala pozice projektového manažera, a to ve společnostech Grontmij a PSG. Od roku 2007 působil pro britskou investiční a developerskou skupinu SEGRO, kde v roce 2012 převzal zodpovědnost za kompletní rozvoj obchodních aktivit společnosti v České republice.

Roli Country Managera ve VGP dříve zastřešoval Matthias Sander, který ji zastával společně se svými dalšími povinnostmi ve funkci COO (Chief Operating Officer) pro region CEE. Po nástupu Davida Plzáka se bude moci plně soustředit na svou úlohu provozního ředitele v regionu střední a východní Evropy.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Máme více platebních terminálů, než ekonomicky vyspělejší Německo

Analýza
V různých ekonomických ukazatelích včetně hrubého domácího produktu (HDP) na jednoho obyvatele sice Česká republika s Německem jasně prohrává, ale jsou i oblasti, kde jsou na tom čeští obyvatelé překvapivě lepší. Jednou z nich je dostupnost platebních terminálů, kde Česko patří ke „zlatému“ evropskému středu, zatímco Německo tento žebříček uzavírá spolu se Slovenskem.