Startuje 5. ročník reality show Lvice, která umožňuje nahlédnout do života žen s handicapem

Již popáté přichází unikátní reality show Lvice, ve které jsou hlavními hvězdami ženy s handicapem. Série dokumentuje výzvy, které účastnice donutí vystoupit z komfortní zóny a prověří je po psychické i fyzické stránce.
Ilustrační foto: Cesta za snem

Cílem projektu neziskové organizace Cesta za snem je ukázat, že i když to není vždycky jednoduché, je možné postavit se překážkám čelem a handicapem život nekončí. Lvice zároveň pomáhají druhým. Letos prostřednictvím veřejné sbírky podpoří Elenku, která v pouhých třech letech prodělala cévní mozkovou příhodu. Finanční pomoc doprovodí série edukačních aktivit o mrtvici.

Předmětem výzev, které budou účastnice plnit, není pouze překonání strachu a posouvání vlastních hranic. Důležitou složkou je také najít rovnováhu mezi soběstačností a schopností spolupracovat a požádat o pomoc. Právě včasná prosba o pomoc může být jednou z hlavních výzev, kterou handicapovaní lidé řeší. Lidé bez handicapu zase mnohdy nabízejí svou pomoc nevhodnou formou.

Lvice se snaží tyto dva světy sladit, proto se již podruhé do projektu zapojí i dvě ženy, zaměstnankyně Generali České pojišťovny, které samy handicap nemají. Účastnice minulého ročníku Eliška Nováková alias Holka s handicapem vzpomíná:

„Díky Lvicím jsem si vyzkoušela, jaké je ocitnout se v situacích, které člověku nejsou úplně komfortní. Zároveň jsem si zkusila, co všechno jsem schopna dokázat navzdory limitům, které mám. Lvice jsou prostě parádní projekt, který pomáhá nejen nám handicapovaným si uvědomit, že naše limity jsou dál, než tušíme.“

Letos projekt navíc přichází s novinkou ve formě osvěty zaměřené na jeden konkrétní handicap. „S každým ročníkem Lvic chceme někomu pomoct. V tomto roce podpoříme rodinu šestileté Elenky, která se vypořádává s následky cévní mozkové příhody,“ uvádí Heřman Volf z neziskové organizace Cesta za snem.

„Cévní mozková příhoda může postihnout jedince v jakémkoliv věku. Prevence a včasné rozpoznání probíhající mrtvice mají zásadní vliv na postiženého člověka a mohou výrazně ovlivnit kvalitu dalšího života pacientů.

Své o tom ví také tři z letošních účastnic, které stejně jako Elenka prodělaly cévní mozkovou příhodu v dětství. Proto se letos zaměřujeme nejen na život s handicapem, ale také rozšiřujeme povědomí o vážném zdravotním stavu, který může ovlivnit kohokoli z nás,“ dodává Heřman Volf. Na podporu Elenky lze přispět na sbírkový účet 111048111/2010, VS 2024.

Již pátým rokem je generálním partnerem projektu Generali Česká pojišťovna. „Podstatou činnosti pojišťovny je kromě jiného ochrana života a zdraví klientů. I proto podporujeme aktivity pomáhající lidem se zdravotním znevýhodněním.

Jsem ráda, že Generali Česká pojišťovna je opět součástí projektu Lvice, který inspiruje a ukazuje, že handicap nemusí být překážkou, když k němu přistoupíme správně, s odhodláním a vůlí. Lvice nás učí komunikovat, vzájemně si pomáhat a vytvářet inkluzivní svět pro lidi z různými potřebami,” uvádí Monika Majerčíková, manažerka CSR z Generali České pojišťovny.

První díl budou moci diváci shlédnout už 23. června na YouTube kanálu Cesty za snem.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB