Sudety Tour se vrací. Cyklomaraton po Broumovsku se pojede po 10 letech

Po desetileté pauze se letos opět koná silniční cyklistický maraton DEKOM SYSTEM Sudety Tour. Závodníci mohou v neděli 21. května 2023 poměřit své síly na dlouhé (170 km) či krátké (101 km) trati vedoucí východočeským regionem Broumovsko.
Cyklomaraton po Broumovsku se pojede po deseti letech. Ilustrační foto: Pixabay.com

„Obnovený závod DEKOM SYSTEM Sudety Tour bude jedním z pěti českých silničních maratonů. Naším cílem je oslovit a přitáhnout cyklistické nadšence z celé Evropy, rádi bychom se dostali i do světové maratónské série Granfondo,“ prozrazuje hlavní pořadatel Josef Říha.

Oproti minulým ročníkům, kdy se začínalo v Teplicích nad Metují, se nyní cyklisté postaví na start na Mírovém náměstí v Broumově a závod povede částečně i sousedním Polskem. Poté se vrátí zpět na původní trasu přes Vysokou Srbskou do Police nad Metují a Teplic nad Metují, dlouhá varianta se navíc protáhne i přes Adršpach. Pořadatelé očekávají na znovuobnoveném závodě kolem 400 účastníků.

Ambasadorem se stal Tomáš Konečný, bývalý vynikající cyklista, reprezentační trenér a vítěz mj. etapy na slavné Vueltě. Součástí DEKOM SYSTEM Sudety Tour je také VIP program pro ty, kteří chtějí zažít toto klání jako elitní cyklisté, a doprovodné závody pro děti v Broumově a okolí.

Cyklistický maraton Sudety Tour byl založen v roce 2004 Tomášem Čadou a pravidelně se opakoval až do roku 2013, kdy ho vyhrál olympijský šampion Jaroslav Kulhavý. Kvůli rozsáhlým uzavírkám silnic a náročným bezpečnostním opatřením v terénu však musel být v roce 2014 zrušen. Obnovit se jej rozhodli zástupci CK Pardubice v čele s Josefem Říhou, jenž se klání sám před lety účastnil.

DEKOM SYSTEM Sudety Tour se těší plné podpoře Královéhradeckého kraje, města Broumov a organizačního týmu kandidatury Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028. Ten bude mít v cíli stánek s informacemi o této prestižní soutěži vyhlášené Evropskou unií a pozitivních dopadech kandidatury na celý broumovský region. Závod podporuje také polské město Radków v čele se starostou Aleksandrem Mielniczukem.

Zájemci o start se mohou registrovat na http://www.ckpardubice.cz/sudetytour.

Na závěr pozvánka od organizátora Josefa Říhy:

„Přijďte fandit a také si vydělat nějakou korunu. Na celý závod je třeba spoustu pořadatelů na křižovatkách. Registrujte se a dejte nám vědět, kde s vámi můžeme počítat,“ vzkazuje Říha domácím fanouškům cyklistiky, kteří se mohou registrovat zde.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Na trh míří nová česká whisky Prádlo

Všechno má svůj čas a ty nejlepší věci musí pořádně dozrát. Ten správný čas právě nadešel pro novou českou whisky. Jmenuje se Prádlo a STOCK Plzeň – Božkov ji nově zařazuje vedle svých prémiových distribučních …

Hledání práce online: Tipy pro úspěch

Vítejte v digitálním věku, kde hledání práce online se stalo nejen běžnou praxí, ale i klíčem k úspěchu v kariéře. V tomto článku vám poskytneme užitečné tipy a triky, jak si zvýšit šance na úspěch při hledání práce …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Bojíme se nedostatku peněz v důchodu, tvrdí většina Čechů

Průzkum
Jen o něco málo více než třetina obyvatel České republiky, kteří dosud nedosáhli důchodového věku, se neobává nedostatečného finančního zajištění v důchodu. Více než tři pětiny tvrdí, že strach mají. Vyplývá to z výsledku šetření, které redakci FAEI.cz poskytlo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).