
Až si tedy vytvoříte vlastní seznam, zkuste do něj zařadit také Strahov a jeho Masarykův stadion. Rozkládá se mezi ulicemi Zátopkova, Atletická a Vaníčkova, s plochou 62 876 m² a kapacitou 250 000 míst je největší na světě.
Výstavba jeho předchůdce, který byl dřevěný s částečně nasypanými nekrytými hliněnými tribunami, zde začala již roku 1926 pro VIII. Všesokolský slet. Při Svatováclavském miléniu v roce 1929 se zde konala veřejná vystoupení orelských jednot. Další, IX. Všesokolský slet, se konal v roce 1932. Těchto akcí se T. G. Masaryk jako hlava státu osobně zúčastnil, na oba slety dorazil dokonce koňmo na svém Hektorovi.
V roce 1937, při oslavách 20. výročí bitvy u Zborova 2. července 1917, se tam Masaryk veřejně naposledy rozloučil s přítomnými Pražany a legionáři, když stadion několikrát objel 4. července v otevřeném automobilu Praga, mávaje červenobílým šátkem v levé ruce. Skonal 14. září téhož roku.
Od Sokolů a Orlů převzali stadion spartakiádní cvičenci a cvičenky. Od roku 1955 se sem v pětiletých intervalech sjížděla Poupata, mladší i starší dorost, Žižkovské ženy i příslušníci Československé armády, aby předvedli tělesnou zdatnost budovatelů socialismu. Současná podoba stadionu vznikla před Československou spartakiádou 1975.
Dobře posloužil ale také koncertům Rolling Stones nebo bratrů Nedvědů v 90. letech minulého století. Letos v létě sem můžete vyrazit do autokina.
Zítra se po stopách T. G. Masaryka vydáme za posledním turistickým cílem: Na Masarykův okruh v Brně