Tajný tip: Lyže, sáňky a alpská idyla

I vy občas zatoužíte opustit každodenní život, užít si nedotčenou přírodu a dýchat čerstvý horský vzduch? Vydat se na procházku tichou zimní zasněženou krajinou, ozářenou sluncem, daleko od hluku velkoměsta a masové turistiky?
Tradiční alpská a moderní lifestylová koncepce čtyřhvězdičkového hotel superior GROSSARLER HOF skvěle koresponduje s alpským prostředím. Foto: Niche Destinations

Pak pro vás máme perfektní tip. Idylickou lyžařskou oblast Großarl-Dorfgastein, součást lyžařské oblasti Ski amadé, která nabízí 760 kilometrů perfektně upravovaných sjezdovek a 270 moderních lanovek a vleků. Toto místo patří zaslouženě k největším a nejznámějším lyžařským destinacím zimních sportů v Rakousku.

Chystáte se na velké sportovní výkony, nebo si raději vychutnáváte pohodové lyžování? Tuhle otázku si v lyžařském areálu Großarl-Dorfgastein vůbec nemusíte pokládat. Díky rozmanitým sjezdovkám a útulným lyžařským chatám v údolí Tal der Almen můžete zkusit obojí. Mnoho lyžařů využívá také lyžařskou houpačku Grossarl-Dorfgastein, která vede přes dvoutisícové vrcholy a spojuje tuto oblast se sousedním údolím Gasteinertal.

I mimo zasněžené sjezdovky má Großarltal co nabídnout: Můžete vyrazit na sáňkařskou dráhu, na kluziště nebo na fascinující lyžařskou túru vedoucí k některému z vrcholů nebo k horským chatám. V nabídce nechybí ani romantická jízda na saních tažených koňmi pro dva nebo výlet na sněžnicích s pravým horským vůdcem.

V nejlepší poloze, v bezprostřední blízkosti údolní lanovky lyžařské houpačky Großarl-Dorfgastein a běžkařské trasy se nachází čtyřhvězdičkový hotel superior GROSSARLER HOF. Tradiční alpská a moderní lifestylová koncepce hotelu skvěle koresponduje s alpským prostředím.

Dokonalý pocit klidu a odpočinku vyzařuje i z použitých materiálů – od místního dřeva a kamene až po útulné dekorační textilie. Autentičnost celého regionu Pongau se odráží i gastronomické nabídce: Regionální lahůdky najdete jak na bohatém snídaňovém bufetu, tak na vícechodovém večerním menu, vše okořeněné srdečnou pohostinností hostitelů.

Prostorný wellness areál Erlenreich Relax & SPA přímo vyzývá k příjemnému odpočinku po sportovním vyžití na svazích nebo v běžecké stopě. Najdete tu finskou saunu, sanarium, parní lázně, infračervenou kabinu a vířivky venku i vevnitř.

Odpočívat můžete na vodních lůžkách v útulných odpočívárnách, kterým dominuje olšové dřevo. Olši podle legendy vděčí středisko za své jméno. Tento strom, patřící do čeledi břízovitých, symbolizuje stabilitu, pohodu a harmonii, kterou tu cítíte na každém kroku.

Navštivte jedno z nejkrásnějších míst v Rakousku: Ve dvou, s přáteli nebo s rodinou (děti do tří let zdarma). Ale, prosím, nepředávejte to dál, aby tento alpský klenot zůstal i nadále tajným tipem!

www.grossarlerhof.at

Foto: Niche Destinations

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Češi chtějí silného lídra, který nás osvobodí od mocných a bohatých

Průzkum
Většina tuzemské veřejnosti příliš nevěří tomu, že by politici či elity hájili zájmy obyčejných lidí. Spíše mají pocit, že se o ně tradiční strany nezajímají. A v čele státu si přejí silného lídra, který by vzal zemi z rukou mocných a bohatých. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky poskytla Finančním a ekonomickým informacím (FAEI.cz) agentura Ipsos.