Tažení proti „bílé nadvládě“ vytváří bizarní situace

Glosa
Tažení za tzv. rasovou a pohlavní rovnost ve světě začíná vytvářet bizarní scény. Tak třeba americký Netflix natočil seriál Bridgerton, kde černoši a černošky hrají britské šlechtice a šlechtičny. Diváci si prý zvyknou. Nebo v Německu potravinářský gigant Knorr vloni po sedmi letech podlehl tlaku aktivistů a cikánskou omáčku označil politicky korektním názvem. Zvyknou si i spotřebitelé…
Potravinářský gigant Knorr vloni po sedmi letech podlehl tlaku aktivistů a cikánskou omáčku označil politicky korektním názvem. Foto: cikánská omáčka, messeshop-deutschland.de

Není snad dne, kdy by „čističi“ od všeho bílého, nerovného, sexistického a pohlavně omezeného (máme přece několik desítek pohlaví), nepřekvapili. Tak třeba francouzská feministická aktivistka, politička a lesbička Alice Coffinová, když vyzvala ženy, ať vymažou muže ze svého života.

Zvláštní je, že ji sociální sítě nezablokují za šíření xenofobie a nenávisti vůči mužům.

Ale i to, že „tradiční feministky“ Coffinovou obvinily mj. z „feministického separatismu“.

Snaha soudobého světa všechno správně zaškatulkovat a definovat je prostě někdy jak vystřižená ze skečů legendárních britských komiků Monty Python, které byly všechno, jen ne korektní.

Na druhé straně Atlantiku už se řeší i to, že by ajťáci a IT firmy neměli používat zavedené termíny pro počítačové disky v serverech (pán a otrok, resp. master and slave) anebo že by se slovo „White“, bílý, nemělo psát s velkým počátečním písmenem. A u černochů je to přesně naopak: Americká média už nepíší o černoších, ale o Černoších.

Nový šéf Bílého domu, Joe Biden, tento týden ve svém prvním prezidentském projevu prohlásil, že „národ se musí postavit nadřazenosti bílé rasy“. Otázkou je, zda to třeba v kontextu politického korektivismu nedojde tak daleko, že se prezidentské sídlo bude muset přejmenovat, byť název dostalo podle legendárního bílého kamene z chorvatského ostrova Brač, z nějž je budova postavena.

PSALI JSME:
Biden získá na inauguraci méně peněz než Trump

V soudobé Americe by to nebylo nic divného: Přejmenovávají se ulice, stanice metra, ve veřejných budovách se sundávají obrazy a busty osobností, které se nehodí do dnešní hyperkorektní doby, a na náměstích padají k zemi sochy, podobně jako to zažila východní Evropa po pádu komunismu se symboly totality.

Loňská smrt amerického černocha George Floyda, jehož při zatýkání udusil bělošský policista, resp. to, co se začalo dít poté, změnila nejen Spojené státy, ale v širším kontextu i západní civilizaci. Neaktivistická většina by si to měla přiznat, nebo alespoň připustit, že by tak tomu mohlo být.

PSALI JSME:
Rovnost pohlaví? Zapomeňte. Česko se dál propadá žebříčkem

Zavřít reklamu ×
 1. Kdepak se to vzalo?
  Kde se vzalo to, že lidi mají čas řešit nepodstatné nesmysly?
  Nemáme hlad, nejsou smrtelné nemoce (ta jedna, co teď hýbe světem není tak smrtelná, aby způsobila bídu), nejsou tu živelné pohromy a nejsou tu ani globální válečné konflikty.
  Máme se relativně dobře, tak se řeší problémy, se kterými by s námi před 50 lety vyrazily dveře.

 2. nevím, jak to udělají se hrou šachy. tam navíc je silněší královna než král. to je narážka na info o nějaké dívce, která předělala karty, protože královna je tam míń, než král. to si ještě užijeme zábavy. jak by řekl kantorek: děti, pojdte se podívat, kvete blbost! a další: blbost odkvetla a teď přijdou plody. 🙂

  • šachy, krásné přirovnání. Už vidím modrá a žlutá šachovnice, figurky zelená a oranžová? Či bílá a Černá? To jako vážně? Už vidím ty plody…..

  • Ještě větší problém je ten, že jedna je bílá, druhá černá, navíc bílý figury mají přednost, začínají hru

  • U karet se lze inspirovat mariáškami a říkat spodek, svršek, král a eso. A můžeme řešit jak to, že eso středního rodu je více než mužský král. A u dvou barev může být král, u dvou královna. Kdysi nám dějepisářka vyprávěla, že za francouzské revoluce vydali karty, kde místo krále byl Rousseau. Takže nic nového.
   A neměli bychom v šachách pro pěšáka (lidově též pindík) prosazovat pohlavně vyvážený název? Radši ho nanavrhuju, aby mě nazablokovali. Nebo nezablokovaly?

  • … šachy budou hrát potají už jen disidenti … a když je progresivisti odhalí, budou veřejné procesy …

 3. Vše co se dnes děje,ještě víc zvětšuje odpor k černé komunitě,který je již v celém Světě vysoký.A je jen otázkou času,kdy to praskne.Zvolení nemocného a duševně zaostalého Bidena,za presidenta,začíná být ta třešnička odporu na dortě.

 4. Jen malá oprava. V IT nejsou disky „pán a sluha“, ale „pán a otrok“ „master and slave“ :). No a dnes se to již nemusí řešit. Tyto sběrnice vymizely :).

 5. Já vidím jediný výsledek této odporné pseudokorektnosti, a sice to, že je to celé jedinečným důkazem toho, že prostě nejsme všichni stejní. A myslete si o tom co chcete.

 6. Tak se podívejme, cca před půl hodinkou jsem „zkušebně“ poslal příspěvek do diskuse. A teď, světe div se, je pryč. A to byl rozhodně více než méně krotký a korektní. Místní cenzor má rozsah citlivosti nastaven značně nízko. Je mi z toho zle. Jen to potvrzuje všudypřítomný zápach z blížící se diktatury nebo spíše již z probíhající.

  • Dobrý den, žádný váš komentář smazán nebyl. Příspěvky v diskusi schvaluje automat, Akismet, a někdy mu to prostě chvíli trvá.
   Redakce

 7. západní šlechticko církevní monarchistický feudalismus a kapitalizmus zplodil nechutné extrémy :
  otrokářství a koloniální okupaci jiných obyvatel (USA a Indočína)
  vyvraždění původních obyvatel a ukradení jejich vlastí, (celá Amerika a Austrálie, ostrovy v Tichomoří), komunismus a jeho komunistické pohlaváry lídry Marxe, Engelse, Lenina,
  fašismus, nacizmus a holocaust,
  překrucování dějin,
  nenávist vůči židovské populaci,
  nenávist vůči pravoslavné nevýbojné východní církvi
  ekonomická embarga
  světové války
  vysokou kriminalitu v kapitalistických zemích
  ….a další vymoženosti

  • Doplň si vzdělání, otroctví nevzniklo za feudalismu, ale o tisíce let dřív, a nevymysleli ho běloši, ale černoši v centrální Africe, následovali arabové, až pak běloši.

   • Dle dostupných informací , otroctví tu bylo od počátku lidstva a otroci nebyli jiné rasy to nastalo až mnohem později, černoši z Afriky jezdili loupit do Evropy a brali sebou bělochy a zotročili je. Římané měli otroky, faraoni měli otroky a většina jich byla stejné barvy jako měl otrokář. Viděl jsem pár dokumentů o tom co se děje v Americe v černošských čtvrtí, tam běloch ani nesmí a pokud tam zavítá, riskuje život, totéž se děje dnes třeba ve Švédsku, do čtvrtí muslimů nesmí nemuslim či bělošská žena. To není rasismus ?

 8. Pokud je tato doba označována jako „hyperkorektní“, tak se jedná o naprosté zmatení pojmů! Myslím, že to bude platit teprve až se výraz „korektní“ bude používat ve smyslu „idiotský“… 🙁

 9. Lidé se už zbláznili, každá násilně vyvolaná změna jen uškodila světu, tedy lidem. Ostatně je to nová nespravedlnost a tak za pár let se stane totéž jen obráceně. Lidé by si měli uvědomit na všech stranách, že jen žena a muž jsou základem bytí lidstva a barva je rozlišení přírodou a ne člověkem a rozumný člověk zná důvody přírody jen hloupý člověk to nechce vidět a bojuje proti přírodě a neuvědomuje si, že se mu to vymstí. Ostatně historie by nás měla poučit. Ještě jedna nerovnost tu nebyla zmíněna a tou je fizický rozdíl lidí, jedni jsou vysocí , jiní tlustí jiní oškliví, jiní bez vlasů nebo naopak chlupů víc než dost atd. Co s tímto uděláme. Podívejte se na asijské národy, tam se hlavně ženy plastickou operací nechávají předělávat na ženy evropského typu a totéž dělají i černoši nechávají si přebarvovat kůži atd. Nehledě na skutečnost, že za 100 let ubylo bělochů až o 60 % a naopak přibylo černochů o 50 % a asiatů ještě více .

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB