Tipy na letní aktivity s dětmi během prázdnin

Tápete v rozhodování, kam se letos podívat nebo jaký zábavný plán dětem během volného času připravit? Poradíme vám pár osvědčených tipů a dáme vám důležité rady, díky kterým si s vašimi dětmi užijete letní prázdniny plnými doušky.

Táborové radosti

Každý jistě rád vzpomíná na doby, kdy byl poprvé na delší dobu sám bez rodiny a zažíval svá první dobrodružství, nová přátelství, psal pohlednice nebo dopisy v obklopení přírody. V dnešní době technického pokroku už málokdo něco takového podniká. Dopřejte i vy svému dítěti poznat kus z dřívější doby a dejte mu možnost prožít o samotě pár týdnů bez rušivých elementů.

Při balení nezapomínejte na všechny důležité doklady, které by dítě mělo mít s sebou. Častou opomíjenou a podceňovanou věcí je vhodná pokrývka hlavy. V případě nedostatečné hydratace a přímého zásahu slunce hrozí na delších túrách totiž úžeh nebo úpal. Informace o všech základních věcech potřebných pro celý pobyt dostanete přímo od organizátorů předem.

Sportovní výlety na kolech

Během prázdnin můžete vymyslet i spoustu sportovních aktivit. Nejoblíbenějším sportem napříč rodinami bývá cyklistika. Existují spousty cyklistických stezek, po kterých se můžete bezpečně vydat na cestě za poznáním.

Kromě poučení o bezpečné jízdě a správné výbavy na kolo zvažte také možnost úrazového pojištění pro vaše děti. Což samozřejmě neplatí jen pro případy, kdy se chystáte na kolo. Letní prázdniny tradičně patří mezi období, kdy pojišťovny zaznamenávají nejvíce (nejen) dětských úrazů. Například pojišťovna MetLife proto za dětské úrazy, ke kterým dojde během školních prázdnin, nabízí až dvojnásobné pojistné plnění. Kromě kvalitní pojistné ochrany navíc získáte i řadu užitečných asistenčních služeb zdarma.

Zahraniční cesty

Pokud plánujete cestovat do zahraničí, nezapomínejte na důležité věci, které je třeba včas zařídit. Čeká vás nějaká exotická země? Nezapomeňte na povinná očkování a kontrolu pasů – některé cílové destinace totiž vyžadují platnost cestovního dokladu déle než půl roku po příjezdu. Samozřejmostí pro zahraniční cesty by mělo být i cestovní pojištění.

Budete-li potřebovat s sebou své léky na předpis, v případě letecké dopravy počítejte ještě se zařizováním navíc. Je nutné připravit si totiž předem písemné lékařské doporučení.

Během celého času stráveného s rodinou pamatujte hlavně na bezpečnost a opatrnost na všech vašich cestách. Krásné léto!

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Jan Richtárik se stal majoritním vlastníkem CNC TVAR

Jan Richtárik, spoluzakladatel jedné z nejvýznamnějších evropských společností zabývajících se komplexním CNC velkoobráběním, CNC TVAR s.r.o. ze Stráže nad Nisou, se stal skrze mateřskou společnost jejím majoritním …

Cizinci staví bez oprávnění, úřady to neřeší

Na jednu stranu by se bez nich české stavebnictví neobešlo, na druhou za nimi zůstávají nekvalitní finální konstrukce, které se nezřídka musí složitě opravovat i v objektech, které už byly předány do užívání: Tak …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Devět z deseti rodičů dává dětem kapesné. Nejčastěji kolem pěti stovek měsíčně

Průzkum
Typické české dítě jako kapesné od svých rodičů dostává kolem 500 Kč měsíčně, rodiče mu je vyplácí pravidelně každý měsíc a nejčastěji v hotovosti. Vyplývá to z marketingového výzkumu, který si na téma rodinné finance u výzkumné agentury Kantar zadala Equa bank. Oceňujeme, že banka šetření neprezentuje jako „reprezentativní průzkum“, což při pěti stech respondentů činí řada jiných firem.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru