Tom Blanckaert se stane novým členem představenstva ČSOB

S účinností od 1. března 2022 se Tom Blanckaert stane novým členem představenstva a vrchním ředitelem v ČSOB zodpovědným za oblast Řízení rizik skupiny ČSOB. Nahradí tak Hélène Goessaert, která bude dále působit v rámci skupiny KBC. Tom Blanckaert plně převezme veškeré aktivity a stane se tak zároveň i členem představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny.
ČSOB. Ilustrační foto: FAEI.cz

Tom bude pokračovat v nastavené strategii spojené s oblastí řízení rizik v rámci celé skupiny ČSOB. Zároveň bude zodpovědným za řízení této oblasti i jako člen představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny. Personální změna byla schválena Českou národní bankou.

Blanckaert se stane novým členem představenstva ČSOB. Foto: ČSOB

„Jsem nadšený z příchodu Toma do skupiny ČSOB. Tom je skvělý odborník na oblast bankovnictví a dokazuje to nejen výčet jeho profesních zkušeností z bankovního trhu z celého světa, ale také řada úspěšných projektů a jasných výsledků, se kterými se po řadu let ve skupině KBC setkáváme. S Tomem jsem spolupracoval již dříve a vím, že bude velkým přínosem pro náš tým. Zároveň bych rád využil této příležitosti a poděkoval mojí dlouholeté kolegyni a spolupracovnici Hélène Goessaert. Řízení rizik ve skupině ČSOB se pod jejím vynikajícím vedením posunulo na novou úroveň profesionality. Přejeme Helene do budoucna jen to nejlepší,“ sděluje k personální novince John Hollows, generální ředitel skupiny ČSOB.

Tom nastoupil do KBC v roce 1994 jako interní auditor a od té doby si vybudoval mezinárodní kariéru. V průběhu let zastával role Relationship Managera korporátní pobočky v Paříži, zástupce Kredietbank v Tunisku, rizikového poradce v Belgii, zástupce ředitele odboru korporátního bankovnictví a poté ředitele odboru korporátních a SME úvěrů v Kredytbank v Polsku, ředitele rizik v ČSOB na Slovensku a výkonného ředitele pro malé a střední podniky a korporátní úvěrová rizika v K&H Bank v Maďarsku. V roce 2018 Tom přešel do KBC Group a nastoupil na svoji současnou pozici generálního ředitele podnikového auditu.

Tom promoval na univerzitě v Lovani, kde také získal magisterský titul v oboru ekonomie se specializací na mezinárodní ekonomii, finanční a monetární ekonomii. Absolvoval také některá mezinárodní stipendia. Tom je ženatý a je hrdým otcem dvou dětí. Rád sportuje (turistika, golf a lyžování) a zajímá se o poznávání různých kultur prostřednictvím cestování a návštěv kulturních akcí.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Vyplatí se kreditní karta a jaké jsou její výhody?

Peníze potřebuje k životu asi každý, o tom není žádných pochyb. Navíc v době, kdy dochází k neustálému zdražování produktů a služeb. Pokud nevystačíte se svým příjmem, popřípadě vás jednou za čas překvapí nečekané …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB