Tom Blanckaert se stane novým členem představenstva ČSOB

S účinností od 1. března 2022 se Tom Blanckaert stane novým členem představenstva a vrchním ředitelem v ČSOB zodpovědným za oblast Řízení rizik skupiny ČSOB. Nahradí tak Hélène Goessaert, která bude dále působit v rámci skupiny KBC. Tom Blanckaert plně převezme veškeré aktivity a stane se tak zároveň i členem představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny.
ČSOB. Ilustrační foto: FAEI.cz

Tom bude pokračovat v nastavené strategii spojené s oblastí řízení rizik v rámci celé skupiny ČSOB. Zároveň bude zodpovědným za řízení této oblasti i jako člen představenstva Hypoteční banky a ČSOB Stavební spořitelny. Personální změna byla schválena Českou národní bankou.

Blanckaert se stane novým členem představenstva ČSOB. Foto: ČSOB

„Jsem nadšený z příchodu Toma do skupiny ČSOB. Tom je skvělý odborník na oblast bankovnictví a dokazuje to nejen výčet jeho profesních zkušeností z bankovního trhu z celého světa, ale také řada úspěšných projektů a jasných výsledků, se kterými se po řadu let ve skupině KBC setkáváme. S Tomem jsem spolupracoval již dříve a vím, že bude velkým přínosem pro náš tým. Zároveň bych rád využil této příležitosti a poděkoval mojí dlouholeté kolegyni a spolupracovnici Hélène Goessaert. Řízení rizik ve skupině ČSOB se pod jejím vynikajícím vedením posunulo na novou úroveň profesionality. Přejeme Helene do budoucna jen to nejlepší,“ sděluje k personální novince John Hollows, generální ředitel skupiny ČSOB.

Tom nastoupil do KBC v roce 1994 jako interní auditor a od té doby si vybudoval mezinárodní kariéru. V průběhu let zastával role Relationship Managera korporátní pobočky v Paříži, zástupce Kredietbank v Tunisku, rizikového poradce v Belgii, zástupce ředitele odboru korporátního bankovnictví a poté ředitele odboru korporátních a SME úvěrů v Kredytbank v Polsku, ředitele rizik v ČSOB na Slovensku a výkonného ředitele pro malé a střední podniky a korporátní úvěrová rizika v K&H Bank v Maďarsku. V roce 2018 Tom přešel do KBC Group a nastoupil na svoji současnou pozici generálního ředitele podnikového auditu.

Tom promoval na univerzitě v Lovani, kde také získal magisterský titul v oboru ekonomie se specializací na mezinárodní ekonomii, finanční a monetární ekonomii. Absolvoval také některá mezinárodní stipendia. Tom je ženatý a je hrdým otcem dvou dětí. Rád sportuje (turistika, golf a lyžování) a zajímá se o poznávání různých kultur prostřednictvím cestování a návštěv kulturních akcí.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB