Tomáš Abraham odchází z pozice jednatele a výkonného ředitele Miele ČR a SR

Společnost Miele, prémiový výrobce přístrojů pro domácnost a profesionální provozy, oznámila změnu na pozici jednatele a výkonného ředitele pro Česko a Slovensko. Po téměř 30 letech na vlastní žádost z vedení odchází k 30. září 2022 Tomáš Abraham, který stál za historií Miele v České republice od samého počátku.
Tomáš Abraham odchází z pozice jednatele a výkonného ředitele Miele ČR a SR. Foto: Miele

Od 1. října 2022 ho na pozici vystřídá Josef Jelínek, který od dubna 2022 působí na pozici ředitele rozvoje pro oblast východní Evropy. Josef Jelínek pracoval v různých manažerských pozicích ve společnostech Coca Cola, Danone a naposledy ve firmě Adidas.

Tomáš Abraham zahájil svou kariéru v Miele ČR v roce 1993 jako obchodní manažer, v roce 1998 se stal obchodním ředitelem. Od roku 2000 působil jako jednatel a výkonný ředitel Miele ČR, o čtyři roky později také jako výkonný ředitel Miele SR.

Pod jeho vedením se značka Miele v Česku etablovala mezi premianty v oblasti přístrojů pro domácnost a díky své kvalitě a profesionálnímu zákaznickému přístupu si získala vysoký respekt u klientů, prodejců bílé techniky, developerů, architektů i dalších obchodních partnerů. Abraham patří k nejzkušenějším a nejdéle působícím top manažerům v branži.

„Jsem velmi vděčný společnosti Miele za dlouhodobou důvěru v mé vize a má manažerská rozhodnutí. Rovněž děkuji svým spolupracovníkům za jejich mimořádné nasazení, nikdy bychom nedosáhli tak vynikajících výsledků bez skvělého týmu. Svému nástupci předávám žezlo v době, kdy firma dosahuje i přes krizové prognózy historicky nejlepších výsledků, je personálně stabilizovaná a připravená na další kroky v globální restrukturalizaci, která probíhá. V mém profesním životě nastal čas vyrazit vstříc novým výzvám. Josefu Jelínkovi přeji hodně štěstí do následujícího období, které sice nebude vzhledem k vnějším okolnostem jednoduché, ale firma Miele to zvládne,“ říká Tomáš Abraham.

K velkým úspěchům Tomáše Abrahama a jeho týmu patří mj. zajištění stejně profesionálního zázemí jako u dalších zahraničních poboček Miele, zabezpečení špičkové servisní podpory a především vybudování prodejní sítě obchodních partnerů. Velkou zásluhu má také na vysokém podílu přístrojů Miele na trhu s produkty v oblasti profesionální techniky, zvláště vybavení nemocnic a jejich oddělení centrálních sterilizací. Abraham stojí také za výstavbou a rozšířením výrobního závodu v Uničově, které souvisí s dynamickým růstem Miele na globálním trhu, a v neposlední řadě za zajištěním dlouhodobě stabilní personální situace.

K přání všeho nejlepšího do dalších pracovních výzev se Tomáši Abrahamovi za celou společnost Miele přidává i jeho nástupce Josef Jelínek: „Rád bych Tomáši Abrahamovi a jeho týmu poděkoval za neocenitelné nasazení na budování pozitivního vnímání brandu Miele v Česku i na Slovensku, stejně jako za vybudování stabilní sítě obchodních partnerů. Do budoucna mu přeji mnoho úspěchů v pracovním i osobním životě.“

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

ERV Evropská pojišťovna slaví 30 let na českém trhu

ERV Evropská – jediný specialista na cestovní pojištění u nás – pojistila za třicet let působení přes 15 milionů klientů. Od roku 2018 s ní pak ročně do zahraničí vyráží přes milion lidí. Spolupracuje s devíti z …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB