Topolová je šéfkou v byznysu s ojetinami už deset let. Firma za tu dobu ztrojnásobila obrat

Na podzim 2012 potvrdila valná hromada AAA Auto do funkce generální ředitelky a předsedkyně představenstva Karolínu Topolovou. Touto změnou firma započala kroky vedoucí k pozdějšímu prodeji firmy fondu Abris Capital Partners a změně názvu na Aures Holdings.
Karolína Topolová je nejen generální ředitelkou a předsedkyní představenstva nadnárodní společnosti, ale také manželkou, maminkou devítileté dcery a předsedkyní správní rady Dětské dopravní nadace. Foto: Ondřej Pýcha

Karolína Topolová stála u zrodu nové strategie skupiny výrazně posilující orientaci na zákazníka. Firma modernizovala pobočky a vsadila na rozvoj doplňkových služeb a jejich elektronizaci. Úspěšně znovuobnovila značku Mototechna, která letos slaví deset let úspěšného fungování, a soustředila pod ní prodej zánovních automobilů, svůj nejrychleji rostoucí segment.

Po těchto změnách pak v roce 2014 následoval úspěšný prodej majoritního podílu Aures Holdings v hodnotě převyšující šest miliard korun. Největšími milníky úspěšného působení Topolové na pozici generální ředitelky skupiny byl v posledních letech rychlý přechod na on-line prodej ojetých vozů v době covidových lockdownů a expanze nové značky Driverama v Německu. Aures Holdings letos pod vedením Topolové také oslavil 30 let úspěšného působení na tuzemském trhu.

„Čím déle člověk stojí v čele velké firmy, tím více může propadat přesvědčení, že ho nic nepřekvapí. Před třemi lety bych stěží věřila, že budu muset firmu provést tak zásadními výzvami, jako byly covid-19, krize trhu nových vozů nebo nynější energetická krize,“ uvedla Topolová v tiskové zprávě.

PSALI JSME:
Aures Holdings chce expandovat na západ Evropy jako Driverama

Topolová je jedinou ženou v čele velké společnosti obchodující s automobily ve střední Evropě. Pod jejím vedením již Aures Holdings prodal přes 750 000 vozů a společnost obsloužila přibližně dvojnásobný počet zákazníků. Během působení Topolové Aures dále posílil svou pozici lídra prodeje ojetých automobilů ve střední a východní Evropě.

Za deset let se počet autocenter AAA Auto, Mototechna, Auto Diskont, Driverama a Mototechna Drive v rámci skupiny rozrostl na 61. Množství nabízených vozů v rámci skupiny stouplo na třináct tisíc. Počet zaměstnanců se z necelých osmnácti set zvýšil na 3 100. Byla také otevřena nová call centra firmy v Ostravě a v polských Katovicích.

Karolína Topolová byla také časopisem Forbes opakovaně vybrána mezi nejvlivnější ženy českého byznysu. Pod jejím vedením se společnost AURES Holdings posunula v žebříčku Czech Top 100 z 67. na 39. pozici a získala celoevropské prestižní ocenění European Business Awards 2016/2017.

PSALI JSME:
„Udělali jsme velký skok. Život se do starých kolejí nikdy nevrátí,“ říká Magdalena Souček

Svoji pracovní dráhu zahájila Karolína Topolová v pražském hotelu Prague Hilton Atrium, ovšem její kariéra patří „Áčkům“. V roce 1998 založila call centrum v AAA Auto, které se stalo jedním z nejmodernějších a největších v ČR.

V roce 2006 pak postoupila na funkci Group HR and Call Centre Director. O rok později se stala viceprezidentkou společnosti a podílela se na vstupu firmy na českou a budapešťskou burzu cenných papírů.

Topolová je nejen generální ředitelkou a předsedkyní představenstva nadnárodní společnosti, ale také manželkou, maminkou devítileté dcery a předsedkyní správní rady Dětské dopravní nadace, jež finančně podporuje děti, které v důsledku dopravní nehody přišly o jednoho nebo oba rodiče. Jako řidička má ráda plynulou a svižnou jízdu, prozradila nedávno Topolová v Ona Dnes.

PSALI JSME:
Tuzemský trh ojetin: Zájem kupujících klesá

Zavřít reklamu ×
  1. Celá skupina právníků má co dělat aby stačili „vyžehlit“ průsery této firmy. Už před 10 lety bylo 3000 podvedených lidí od firmy AAA.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB