Tržby e-shopů prudce rostou

Tržby obchodníků narůstají již tři měsíce v řadě. Tahounem tohoto pozitivního trendu jsou především internetové obchody, kterým se zvyšují tržby dvouciferným tempem.
Lidé v letošním roce výrazně více nakupují přes internet. On-line obchody vykázaly v únoru meziroční růst tržeb o 16,1 procenta. Ilustrační foto: Depositphotos.com

V únoru došlo k reálnému meziročnímu zvýšení maloobchodních tržeb o 1,6 procenta. Šlo již o třetí měsíc v řadě, kdy byl v rámci tohoto ukazatele evidován růst. Ke zvýšení tržeb obchodníků přispěl výrazný pokles inflace, který umožňuje, aby se v letošním roce zvyšovaly reálné mzdy.

Dynamicky rostly tržby ve specializovaných prodejnách s kosmetickými a toaletními výrobky, které se zvýšily o 13,3 procenta. Naopak prudký meziroční pokles tržeb o deset procent byl evidován u výrobků pro kulturu, sport a rekreaci. Nedařilo se ani prodejům počítačových a komunikačních zařízení či sortimentu pro domácnost.

Lidé v letošním roce výrazně více nakupují přes internet. On-line obchody vykázaly v únoru meziroční růst tržeb o 16,1 procenta. Zákazníci využívají srovnávače cen, které jim umožňují nakoupit vybrané produkty za nejnižší ceny dostupné na trhu. Oproti nákupům v kamenných prodejnách tak mohou výrazně ušetřit. Na druhou stranu zas většinou musí platit za doručení zásilky a produkty nemají hned po ruce.

Autor je hlavní ekonom společnosti BH Securities
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB