Tuzemský Jysk hlásí nárůst obratu

Společnost Jysk Česká republika informovala, že ve finančním roce 2021/22 navýšila svůj obrat o 23 procent a se ziskem 1,24 miliardy korun může oznámit doposud nejlepší výsledky. Ve finančním roce 2021/22, který začal loni v září a skončil letos na konci srpna, firma dosáhla zvýšení obratu o 23 procent na 4,7 miliardy korun a nárůst EBITu (zisk před zdaněním a odečtením úroků, pozn. red.) o 29 procent na 1,24 miliardy korun.
Název firmy Jysk v překladu z dánštiny znamená Jutsko, tedy Jutský poloostrov, na němž se nachází většina dánského území. Ilustrační foto: Jysk

Tuzemský Jysk, který první prodejnu v České republice otevřel v roce 2003, je součástí dánské rodinné firmy Lars Larsen Group, jež ve finančním roce 2020/21 dosáhla celkového obratu ve výši 5,255 miliardy eur (téměř 129 mld. Kč, pozn. red.). Pro srovnání: Maloobchodní tržby IKEA za stejný finanční rok dosáhly 39,5 miliardy eur, což je nárůst o 5,6 procenta oproti předchozímu roku.

Jak společnost Jysk informovala v tiskové zprávě, ve finančním roce 2021/22 její celkový obrat, coby mezinárodního řetězce, vzrostl o 11 jedenáct procent a dosáhl 36,2 miliardy dánských korun (cca 120 miliard korun). Maloobchodní řetězec, jenž provozuje 3 200 prodejen ve 48 zemích, podle svého vyjádření začíná v současnosti pociťovat dopady nepříznivých globálních faktorů, které se projevují pozvolným poklesem tržeb.

PSALI JSME:
Tržby IKEA meziročně vzrostly o 5,6 procenta

Navzdory současné nejistotě spojené s rostoucími náklady, nedostatkem materiálů a zaměstnanců Jysk v ČR pokračuje ve svém plánu modernizace prodejen. Do konce roku 2024 mají být všechny prodejny Jysk v Česku přestavěny podle nejnovějšího konceptu.

„Za uplynulý finanční rok jsme v České republice investovali téměř 100 milionů korun do stavebních projektů, přičemž jsme otevřeli tři nové prodejny a zrekonstruovali jich dalších osmnáct,“ informoval Peter Brányik, generální ředitel pro Jysk Česká republika a Slovensko.

PSALI JSME:
IKEA zaplatí rekordní odškodné

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

2022, další rekordní rok pro LVMH

Přední světová společnost LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy, pozn. red.), která vyrábí luxusní zboží, zveřejnila rekordní výsledky za rok 2022 s čistým ziskem 14 miliard eur, což je o dvě miliardy více než v roce …

Společnost SAP oznámila finanční výsledky za rok 2022

Společnost SAP, přední světový dodavatel podnikového softwaru, oznámila finanční výsledky za rok 2022. Tržby z cloudu meziročně vzrostly o 33 procent, objem cloudových zakázek softwaru SAP S/4HANA se zvýšil o 86 …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB