Uber po úspěšném roce 2023 vstoupil do indexu S&P 500

Názor
Uber v poslední zprávě o hospodaření překonal očekávání a po úspěšném roce 2023 vstoupil do prestižního amerického akciového indexu S&P 500. Po náročném období během pandemie a letech agresivního utrácení za získání podílu na trhu Uber konečně získal pevnou půdu pod nohama a vykazuje vyzrálé výsledky.
Uber v poslední zprávě o hospodaření překonal očekávání a po úspěšném roce 2023 vstoupil do prestižního amerického akciového indexu S&P 500. Ilustrační foto: Uber

K výsledkům přispělo především zvýšení objemu jízd v oblasti přepravy autem, přičemž hrubý počet objednávek v oblasti mobility vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí o 29 procent.

Ke zvýšení příjmů přispěl také členský program Uber One. Ten se s více než 19 miliony členů stal pro společnost klíčovým produktem, který přináší opakované příjmy a v roce 2023 se bude podílet na 45 procentech objednávek.

Pro Uber je report významným posunem k lepšímu a je ukázkou jeho schopnosti přizpůsobit se a prosperovat ve světě, který se ocitl v postpandemii. Tento report budou investoři oslavovat, neboť akcie se tento týden rovněž dostaly na své historické maximum.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Uber alles

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Wienerberger obnovuje výrobu ve svých závodech

Společnost Wienerberger, největší tuzemský výrobce pálených cihel a střešních tašek, informovala, že obnovuje výrobu ve svých závodech na pálené výrobky. Po zimní odstávce spojené primárně s technologickými …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Posílají vás rozměnit bankovku? Porušují zákon

Poradna
Jéé, já nemám zpátky. To si musíte rozměnit! Tak tuhle větu jsme u pokladen slyšeli u mnohokrát a patrně nám pokaždé zrychlila puls. Ani zdaleka to není jen ozvěna dávných časů, kdy pracovníci služeb měli na paměti především pravidlo, že jsme si všichni rovni. Autor této poradny udělal podobnou zkušenost v posledním měsíci hned třikrát a – nestačil se divit.