Uber po úspěšném roce 2023 vstoupil do indexu S&P 500

Uber v poslední zprávě o hospodaření překonal očekávání a po úspěšném roce 2023 vstoupil do prestižního amerického akciového indexu S&P 500. Po náročném období během pandemie a letech agresivního utrácení za získání podílu na trhu Uber konečně získal pevnou půdu pod nohama a vykazuje vyzrálé výsledky.
Uber v poslední zprávě o hospodaření překonal očekávání a po úspěšném roce 2023 vstoupil do prestižního amerického akciového indexu S&P 500. Ilustrační foto: Uber

K výsledkům přispělo především zvýšení objemu jízd v oblasti přepravy autem, přičemž hrubý počet objednávek v oblasti mobility vzrostl ve čtvrtém čtvrtletí o 29 procent.

Ke zvýšení příjmů přispěl také členský program Uber One. Ten se s více než 19 miliony členů stal pro společnost klíčovým produktem, který přináší opakované příjmy a v roce 2023 se bude podílet na 45 procentech objednávek.

Pro Uber je report významným posunem k lepšímu a je ukázkou jeho schopnosti přizpůsobit se a prosperovat ve světě, který se ocitl v postpandemii. Tento report budou investoři oslavovat, neboť akcie se tento týden rovněž dostaly na své historické maximum.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB