UniCredit Bank slaví 150. výročí založení Živnostenské banky, jedné z prvních českých bank, která se stala páteří tuzemské ekonomiky

Od jedné z prvních bank až po bankovního lídra na českém a slovenském trhu součást silné, celoevropské bankovní skupiny. UniCredit Bank si připomíná 150. výročí založení své předchůdkyně, Živnostenské banky, která měla významný vliv na rozvoj tuzemské ekonomiky.

U příležitosti 150. výročí Živnostenské banky a oslavy 100 let tuzemského bankovnictví pozvala UniCredit Bank 9. listopadu významné osobnosti do původního sídla Živnobanky, současné České národní banky. Historii, současnost a budoucnost bankovnictví představili: Jiří Rusnok, guvernér České národní banky, Václav Klaus, bývalý prezident ČR, Jiří Kunert, generální ředitel UniCredit Bank, Carlo Vivaldi, ředitel pro střední a východní Evropu skupiny UniCredit, Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu či spisovatel a historik Pavel Kosatík.

UniCredit Forum provázela výstava popisující fascinující historii a význam Živnostenské banky i její proměnu v UniCredit Bank.

Živnostenská banka zaujala po vzniku československého státu vedoucí postavení jak v bankovnictví, tak v hospodářském životě a dokázala se rychle přeorientovat na moderní styl práce. Na její tradici jsme v UniCredit Bank hrdě navázali. V uplynulých letech jsme prožili několik významných událostí a úspěchů. První přeshraniční bankovní fúze české a slovenské pobočky, sjednocení služeb pod silnou finanční skupinu UniCredit Bank i budování silného korporátního, privátního a retailového bankovnictví ještě více posílilo naši pozici lídra na trhu, říká Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank, který byl také dlouholetým ředitelem Živnostenské banky, a dodává: Je nám ctí, že díky našim klientům, jejich rodinám a firmám můžeme být společně po několik dekád hybatelem nejenom dějin, ale především tuzemské ekonomiky.

Investice do budoucnosti

Jen během posledních několika let přinesla UniCredit Bank na trh mnoho novinek a inovací. Významně posílila distribuční síť, zavedla koncept franšízových obchodních míst, představila vlajkové bezpoplatkové U konto, přinesla svým klientům jednoduché mobilní a internetové bankovnictví, online prodej bankovních produktů, zjednodušila procesy v retailovém, firemním i investičním bankovnictví a dále investuje do digitalizace. Banka tak již dnes myslí na budoucnost a rychle se vyvíjející potřeby klientů.

Klíčovým pilířem našeho strategického plánu Transform 2019 je digitalizace. Výrazně investujeme do inovací, abychom mohli předvídat měnící se potřeby, chování a očekávání klientů a vycházet jim vstříc. Klienti chtějí rychlost, inovace a jednoduchost, proto chceme digitální transformací zlepšit zákaznickou spokojenost a zároveň zvýšit efektivitu. V budoucnu budeme investice směřovat do poskytování služeb s vysokou přidanou hodnotou, které využívají relevantní data k přizpůsobení nabídky produktů a služeb v nejvyšší možné míře. Chceme také dále investovat do naší hlavní konkurenční výhody do našich zaměstnanců,říká Carlo Vivaldi, ředitel divize pro střední a východní Evropu skupiny UniCredit.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Tipy na dárky, které pomáhají. Jaké jsou mezi Čechy nejoblíbenější?

Dárky, které pomáhají potřebným, jsou mezi Čechy čím dál tím oblíbenější. Nabízí totiž netradiční způsob, jak obdarovat blízké a zároveň udělat dobrý skutek. Koupí dárkového certifikátu lidé ročně přispějí až statisíce korun na pomoc lidem v nouzi doma i v zahraničí.

Zaměstnanci Sberbank splnili více než 300 vánočních přání

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 300 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, auto na ovládání, dřevěné kostky nebo stavebnici, ti starší pak pěknou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru