Up Česká republika a nadace Fondation Up podpořily neziskové organizace ALSA a Cesta domů částkou 240 tisíc korun

Dva šeky, každý v hodnotě 5 000 eur, obdržely v říjnu dvě neziskové organizace – Cesta domů, věnující se v rámci svých aktivit péči o umírající a podpoře jejich blízkých, a ALSA, která se angažuje v pomoci lidem s onemocněním ALS (amyotrofická laterální skleróza). Zástupci organizací ALSA a Cesta domů šeky převzali z rukou generálního ředitele Up Česká republika Stéphana Nicolettiho a jednatele společnosti Jérôma Peluse.
Předávání šeku neziskové organizaci Cesta domů. Foto: Up Česká republika

Již čtvrtým rokem spolupracuje Up Česká republika a nadace Fondation Up s organizací Cesta domů. Právě tehdy si ji „za svou“ vybrali sami zaměstnanci. K Cestě domů se pak o rok později přidala organizace ALSA.

„Oba tyto subjekty jsou svými aktivitami v souladu s cíli naší filantropické politiky. Těmi je především snaha pomoci znevýhodněným skupinám žít bohatší, plnohodnotnější a kvalitnější život,“ říká Jana Ondroušková, která se v rámci Up ČR věnuje CSR, a dodává: „Právě proto, že jsou nám činnosti těchto organizací nesmírně blízké, dává nám smysl podporovat je nikoliv jen jednorázovými příspěvky, ale dlouhodobě. V současné době jsme se tak dohodli na další spolupráci v délce tří let.“

Organizace Cesta domů se v naší zemi dlouhodobě zasazuje o zlepšení péče o umírající. Prostřednictvím služeb mobilního hospice umožňuje péči o nevyléčitelně nemocné a umírající v jejich přirozeném prostředí. Kromě samotné podpory těmto lidem věnuje také podporu jejich blízkým v době zármutku. Současně se Cesta domů snaží o zvýšení povědomí v oblasti paliativní péče, ať už formou vzdělávání odborníků, či osvětovými kampaněmi.

„Velké poděkování patří společnosti Up ČR za jejich dlouhodobou přízeň, a to nejen za tu finanční, ale také za materiální a v neposlední řadě za dobrovolnickou práci. Všechny tyto formy podpory nám pomáhají zlepšovat a rozšiřovat služby pro naše klienty,“ vysvětluje Eva Van Wagenen z neziskové organizace Cesta domů.

Jediným spolkem v České republice, který se věnuje lidem s onemocněním ALS neboli amyotrofickou laterální sklerózou, je ALSA, druhá z podpořených organizací. ALS je zákeřné nevyléčitelné onemocnění, při kterém pacientům postupně selhávají orgány. Nedílnou součástí činnosti organizace je šíření povědomí o onemocnění ALS, vzdělávací a přednášková činnost, organizace sbírek a další služby jak pro samotné pacienty, tak i jejich rodiny.

„Jsme opravdu vděční za naše dlouhodobé partnery, mezi které patří právě Up Česká republika. Díky nim a jejich finanční podpoře můžeme rozvíjet náš projekt koordinátorek v krajích, který má opravdu smysl. Up ČR se navíc aktivně zapojuje do našich osvětových aktivit nebo nám pomáhá prostřednictvím dobrovolnické činnosti,“ popisuje Petra Němcová z organizace ALSA.

Kromě dlouhodobé podpory těchto organizací se Up Česká republika zapojuje také do mnoha dalších charitativních projektů, a to se značnou spoluúčastí svých zaměstnanců. Pravidelně pořádá charitativní snídaně, v rámci kterých zaměstnanci hlasují pro jednu ze spontánních žádostí různých organizací, která získá výtěžek ze snídaně. Při té poslední bylo například vybráno 20 tisíc korun pro organizaci Zdravotní klaun. Mimo to se společnost zapojuje v rámci celosvětové organizace Light it blue do podpory autismu, účastní se výzev jako je Movember či charitativních běhů, jako je Teribear, Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové atd.

V neposlední řadě je společnost Up ČR signatářem tzv. Charty diverzity, to znamená, že rozvíjí všeobecně tolerantní pracovní prostředí bez ohledu na věk, vyznání, pohlaví, sexuální orientaci či zdravotní stav.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB