Uzávěrka pro registraci do soutěže Startupper roku se blíží. Kdo bude v porotě a co si o soutěži myslí CEO populárního start-up akcelerátoru StartupYard?

Mladé české start-upy, podnikatelé a podnikatelky mají posledních pár dní na registraci do soutěže Startupper roku, kterou poprvé v České republice pořádá společnost Total v rámci celosvětového projektuStartupper of the Year by Total. Přihlášení do soutěže, která výhercům nabízí finanční odměnu až 12 500 euro, publicitu, manažerskou a mentorskou podporu od StartupYard nebo partnerství s regionální pobočkou společnosti Total, končí 13. listopadu. Total představuje členy poroty a k soutěži se vyjádřil i Cedric Maloux, CEO úspěšného start-up akcelerátoru StartupYard, který bude mentorem soutěže.

Startupper roku“ bude oceňovat inovativní a zajímavé české projekty. Přihlašování do soutěže končí 13. listopadu

Soutěž je určena všem českým podnikatelům a podnikatelkám mladším 35 let, kteří během uplynulých dvou let vytvořili projekt nebo start-up s dopadem na sociální sféru a komunitu. Projekt musí obsahovat praktický způsob řešení záležitostí v oblasti zdravotnictví, bezpečnosti, vzdělávání, přístupnosti a dalších oblastí, které ovlivňují místní komunity. Může se jednat o zlepšení veřejného zdraví, rozvoj připojení k dodávkám elektrické energie nebo třeba výstavbu domů z ekologických materiálů. Fantazii Total meze neklade, naopak ji touto soutěží oceňuje. Projektem či nápadem může být cokoliv, co zlepší kvalitu života v České republice.

Start-upy bude hodnotit veřejnost i odborná porota.

Projekty a start-upy budou hodnoceny veřejností i odbornou porotou. Přihlášené projekty budou nejdříve zveřejněny na webových stránkách Total, kde pro ně mohou lidé hlasovat. Získané skóre umožní posoudit zájem veřejnosti o start-up nebo nápad. Následně budou vybrané projekty hodnoceny odbornou porotou, která mimo jiné posoudí i jejich proveditelnost, inovativnost a potenciál přinést užitek širší veřejnosti. V porotě zasednou Tomáš Wojcik (2FRESH), Jaroslav Hubata-Vacek (French Chambre of Commerce), Margareta Křížová (investorka), Markéta Havlová (CzechInvest), Lukáš Chmela (Media Buyers), Ingrid Popovič (Google), Andrea Tkačuková (Foreigners) a Pavlína Louženská (#HolkyzMarketingu) a dva zaměstnanci společnosti Total – Darja Perničková a Jan Beneš.

Celkem bude v rámci soutěže uděleno pět cen. Tři vítězové obsadí pozici „Startupper roku“, kde je výhrou finanční podpora, větší publicita skrze média, PR, networking a vedení. Vítěz obdrží částku v korunách rovnající se částce 12 500 eur, druhé místo bude oceněno ekvivalentem rovnajícím se 7 500 eur a třetí místo 5 000 eury. Vítězný projekt navíc bude soutěžit o jedno ze šesti regionálních ocenění „Grand Regional Winner“, kde budou hodnoceny projekty v rámci celé Evropy na akci v Paříži. Dále bude v rámci soutěže oceněna „Nejlepší podnikatelka“ a „Start-up pro kvalitnější energii“, kterému bude nabídnuto partnerství s pobočkou společnosti Total v České republice. Čeští soutěžící mohou ještě navíc získat mentorské vedení od úspěšného a populárního start-up akcelerátoru StartupYard.

Mít nápad nestačí. Člověk musí být ambiciózní a rozumět potřebám trhu

Ke start-upovému prostředí v České republice a k soutěži se vyjádřil CEO StartupYard, Cedric Maloux, který je ambasadorem soutěže. V České republice se dle jeho slov díky skvělé práci univerzit rodí talenty v oblasti kybernetické bezpečnosti a umělé inteligence. Technické dovednosti absolventů jsou na velice dobré úrovni, v začátcích podnikání ale naráží na mnoho překážek. Vytvořit určitý produkt nestačí, musíte ho umět uvést na trh a prodat. V tom můžou pomoci obchodníci i velké společnosti, které ale musí změnit svůj pohled na start-upy. Doba se mění a malé start-upy do společnosti přináší mnoho inovací. Je důležité, aby je velké firmy braly jako partnery a spolupracovali s nimi“, říká Cedric Maloux, CEO StartupYard. Situace se ale podle něj brzy změní a velké podniky začnou oslovovat start-upy zejména v odvětvích, které jsou neustále zahlcovány inovacemi, například v bankovnictví.

„Budovat společnost od nuly je velmi těžké, ale zároveň odměňující, pokud uspějete. Zaměřte se na něco, na čem vám opravdu záleží. Zajímejte se o lidi, kterých se vaše řešení určitého problému týká. Ujistěte se, že je vaše nadšení pro věc nakažlivé a obklopte se těmi nejlepšími lidmi, které najdete. Lidmi, kteří vás budou doplňovat, radí mladým českým podnikatelům a podnikatelkám Cedric Maloux.

Jak se do soutěže přihlásit?

Registrace start-upů do soutěže končí 13. listopadu. Přihlašovat se lze na webu www.total.cz, kde lze nalézt i podrobná pravidla a průběh soutěže.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Tiskové zprávy

Tipy na dárky, které pomáhají. Jaké jsou mezi Čechy nejoblíbenější?

Dárky, které pomáhají potřebným, jsou mezi Čechy čím dál tím oblíbenější. Nabízí totiž netradiční způsob, jak obdarovat blízké a zároveň udělat dobrý skutek. Koupí dárkového certifikátu lidé ročně přispějí až statisíce korun na pomoc lidem v nouzi doma i v zahraničí.

Zaměstnanci Sberbank splnili více než 300 vánočních přání

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 300 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, auto na ovládání, dřevěné kostky nebo stavebnici, ti starší pak pěknou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Měli by mít Češi na trhu práce přednost? V Česku už pracuje přes půl milionu cizinců

Analýza
Nadprůměrně pozitivní ekonomický vývoj Česka a vysoká životní úroveň, která je na obdobné té v západoevropských zemích. To jsou lákadla pro kvalifikované pracovní síly ze zemí severní, západní a jižní Evropy. Od našeho vstupu do EU v roce 2004 v Česku značně přibylo zaměstnaných cizinců z ekonomicky vyspělejších evropských zemí – za prací k nám přišlo 25 tisíc nových pracovníků.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru