V říjnu se meziročně export zvýšil nejvíce do Indonésie a Turecka

Říjnové statistiky zahraničního obchodu ukazují meziroční růst vývozu o 3,8 procenta, meziměsíční o 0,6 procenta. Na mírně kladném výsledku po třech měsících se i nadále projevovalo zlepšení podmínek v exportně orientovaném automobilovém průmyslu, na druhou stranu do blízkého budoucna bude negativně působit ukazatel klesajícího objemu zakázek ze zahraničí.
V říjnu se meziročně export zvýšil nejvíce do Indonésie a Turecka. Ilustrační foto: Pixabay.com

U hlavních trhů, kam směřují více než tři čtvrtiny českého exportu, vidíme kumulovaně nulovou variaci proti loňskému roku. V říjnu se meziročně export zvýšil nejvíce do zemí, jako je Indonésie a Turecko, i když podíl těchto zemí na celkovém vývozu ČR je výrazně nižší než u našich hlavních vývozních partnerů.

V příštím roce budeme podporou pro české exportéry v dalších zemích, jako je Saudská Arábie, Japonsko a Jižní Korea. České technologické a startupové scéně jsme nedávno otevřeli dveře do Mnichova, který se v posledních letech etabloval jako jedno z evropských center start-upů.

Právě pro mladé inovativní firmy jsme spustili tři nové služby, ty si již měly příležitost vyzkoušet. Pozitivní zpětná vazba ukazuje, že nové start-upové aktivity CzechTrade jsou přínosem pro jejich úspěšný růst na zahraničních trzích.

Autor je generální ředitel agentury CzechTrade
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB