Ve Sbírce potravin se v prodejnách Albert vybralo téměř 108 tun potravin

Přes 130 obchodů Albert po celém Česku se zapojilo do podzimní části letošního desátého ročníku Sbírky potravin. V průběhu soboty darovali zákazníci trvanlivé potraviny ale i základní drogerii, které pomůžou doplnit sklady potravinových bank.  V obchodech Albert vysbíraly banky téměř 108 tun a nejvíce si odvezly z Alberta v pražských Nových Butovicích.
Přes 130 obchodů Albert po celém Česku se zapojilo do podzimní části letošního desátého ročníku Sbírky potravin. Foto: Albert

„Rádi bychom poděkovali všem zákazníkům za účast na Sbírce potravin a také za to, že jim pomoc lidem v nouzi není lhostejná i v takto náročném období. Velké poděkování patří také téměř 400 dobrovolníkům z řad dětských domovů, vlastních zaměstnanců a zejména organizací napojených na potravinové banky a dalším partnerům sbírky,“ řekl Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Potravinové banky pomáhají na celém území České republiky statisícům lidí v hmotné nouzi. „Za celoroční spolupráci i spoluorganizaci sbírky bychom chtěli potravinovým bankám velice poděkovat.

Albert je největším dárcem potravin a díky každodenním potravinovým darům v celé České republice darujeme více než 2 500 tun. Potravinové sbírky pak dvakrát do roka naplní sklady potravinových bank v nejnáročnějších obdobích, mezi které to vánoční bezpochyby patří. Děkujeme mnohokrát,“ doplňuje Jiří Mareček.

Letošní novinkou je zapojení dětských domovů

Dobrovolníci z dětských domovů, kteří byli v několika obchodech Albert, vybírali potraviny přímo pro děti. Zákazníkům, tak mohli říct, co přesně aktuálně potřebují.

„Sbírka nám pomůže efektivně snížit provozní náklady na stravování dětí. Zkvalitní a zpestří jejich jídelníček, jelikož naše denní finanční normativy postačí na přípravu běžných standartních jídel,“ říká Luděk Doležal, ředitel přerovského dětského domova, a zároveň děkuje všem lidem, kteří je podpořili.

Domov potraviny využije především na přípravu pokrmů pro děti v rámci celodenního stravování. Jídlo si budou pod dohledem vychovatele připravovat děti samy. Suroviny využijí také na pečení vánočního cukroví či oblíbené bábovky.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daňová škatulata: Od ledna zdraží (skoro) vše

Poradna
Poslanci a následně senátoři schválili novely zákonů, které jsou nezbytné k tomu, aby vstoupil v platnost tzv. konsolidační balíček, představený letos v květnu. Oproti jarním návrhům došlo k několika dílčím změnám, avšak podstata zůstává stejná – od ledna si sáhne hlouběji do peněženky úplně každý. Jakého zboží se nová opatření týkají?