Velikonoční „perličky“ z pojišťovny

Některé pojišťovny na konci roku zveřejňují výběr hořkosladkých příběhů svých klientů. Naši pravidelní čtenáři tyto „silvestrovské perličky“ dobře znají. Silvestrem se před letošními Velikonocemi inspirovala Uniqa pojišťovna a informovala o několika úsměvných příbězích svých klientů, které souvisejí s velikonočními svátky.
Sváteční řidičce se o Velikonocích během jediného dne podařilo celkem třikrát bourat, až nakonec skončilo auto v příkopu. Ilustrační foto: Pixabay.com

Že na Velikonoce vyrážejí za příbuznými i na hřbitovy také sváteční šoféři, je obecně známý fenomén. Na silnicích jsou poznat hlavně – z pohledu jiných účastníků silničního provozu – nejistou či přehnaně opatrnou jízdou nebo nečekanými reakcemi.

„Evidujeme například událost staršího manželského páru na cestě k příbuzným. Paní řidička byla z jízdy za volantem i nabitého denního plánu tak ve stresu, že během dne dokázala způsobit tři kolize,“ sdělila naší redakci tisková mluvčí Uniqa pojišťovny Eva Svobodová. Nejprve prý během cesty odřela v zatáčce bok auta o svodidla, pak si při parkování spletla brzdu s plynem a „zmuchlala“ předek vozu.

Auto zůstalo pojízdné, tak při zpáteční cestě nešťastná řidička jela opravdu pomalu a opatrně. „Jenomže za tmy z příkopu jí rovnou před auto vběhla srna. Vyděšená klientka skončila v příkopu. Naštěstí ani ona, ani její spolujezdec-manžel nebyli zranění. Škody na autě vyřídila pojišťovny z havarijního pojištění, jen ten malus narostl poněkud víc,“ vylíčila tisková mluvčí.

PSALI JSME:
„Žádám o shovívavost. Tchýně mi to už spočítala!“ Aneb Kuriózní hlášení klientů pojišťoven

Podstatně rizikovější jsou podle Evy Svobodové tzv. diskotékové nehody za účasti mladých vracejících se ze zábav. „Havárie aut, často v žalostném technickém stavu za hranicí životnosti, plných rozjařených chlapců a děvčat, patří pravidelně k těm nejtragičtějším vůbec,“ připomíná a pro odlehčení nabízí další úsměvnou řidičskou historku.

Na Velikonoční pondělí podle ní nezapomene řidič, který si hladinu alkoholu v krvi příliš nehlídal a pilně koledoval. „Vše mu vycházelo až do návratu domů, kdy chtěl zaparkovat před svým domem. Na sídlištním parkovišti se však nevešel mezi stojící auta a pět z nich poškodil. Některá naboural opravdu důkladně,“ líčí tisková mluvčí. Sousedi na řidiče přivolali policii a ta mu naměřila v krvi 1,2 promile.

„Pojišťovna uhradila z jeho povinného ručení škody na okolních autech ve výši přes 150 000 korun, nicméně celou škodu po něm požadovala zaplatit, protože se dopustit hrubého porušení svých povinností. Poškození tak byli sice obratem ve svých nárocích uspokojeni, koledník pod vlivem alkoholu však asi nebude na tento den vzpomínat rád,“ říká Eva Svobodová.

PSALI JSME:
Zloděj vtipálek: „Sdílená auta teď frčí,“ houkl na majitele auta a odjel. Aneb Kuriózní hlášení klientů pojišťoven

A nabízí třetí klientský příběh, který souvisí přímo s koledováním. „Registrujeme v úrazovém pojištění jednu nešťastnici na Zlínsku, která při návštěvě prvního koledníka utrpěla frakturu zápěstí, protože se snažila utíkat, ale zakopla o práh domu,“ prozrazuje tisková mluvčí.

Po chvíli se přiblížil další koledník, jenže ten bohužel o jejím zranění nevěděl, takže se chystal vyšlehat ji pomlázkou. „Dotyčná se snažila opět uniknout, ale přitom si ještě bolestivě vymkla koleno. Byla z toho pracovní neschopnost v řádu několika týdnů a doba léčení úrazů si vyžádala tři měsíce,“ rekapituluje Eva Svobodová.

Při honičkách spojených s pomlázkou, popřípadě s rovněž oblíbeným poléváním vodou, podle ní nechtěně vznikají úrazy. „Zakopnutí a uklouznutí je při takových hrátkách docela běžným jevem,“ uzavírá tisková mluvčí s tím, že pokud je ve hře alkohol, pojišťovna může v takových případech krátit plnění, protože úraz vznikl z nezodpovědného chování klienta.

PSALI JSME:
Alkohol a léky za volantem pojišťovny neodpouštějí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Pojištění

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB