Velkoobchod makro ČR znovu podpoří celonárodní Sbírku potravin, opět v průběhu celého víkendu

Velkoobchod makro ČR se i letos zapojí do jarního kola Sbírky potravin, které proběhne už v sobotu 23. dubna 2022. Jak je již zvykem, v prodejnách makro po celé České republice bude možné darovat zboží také v neděli 24. dubna. Zapojit se do Sbírky potravin je tak možné pohodlně a bezpečně po oba víkendové dny.
Celonárodní Sbírku potravin organizuje Česká federace potravinových bank tradičně dvakrát v roce – na jaře a na podzim. Ilustrační foto: Pixabay.com

Jarní Sbírka potravin proběhne ve všech třinácti prodejnách makro v České republice. V sobotu a v neděli je možné darovat potraviny během celé otevírací doby prodejen, tedy od 8.00 až do 21.00 hodin.

„Množství lidí, kteří potřebují potravinovou pomoc, každoročně roste a aktuální situace nárůst poptávky potravin ještě umocnila. I proto je naše pravidelná pomoc potravinovým bankám v makro vnímána jako jeden ze stěžejních projektů,“ uvádí Romana Nýdrle, vedoucí korporátní komunikace makro ČR.

V makro již po několikáté prodlužují sbírku ve svých prodejnách na oba víkendové dny. Díky tomu je množství darovaných potravin mnohem vyšší. „Během loňského jarního kola naši zákazníci darovali celkem 14,6 tuny produktů. Ve srovnání se sbírkou v roce 2019, která probíhala jen jeden den, je to o 40 procent více,“ vysvětluje Romana Nýdrle.

Potravinovou sbírkou to ale v makro nekončí. Zásadní aktivitou v rámci dlouhodobé spolupráce s Českou federací potravinových bank je především darování nezávadného neprodaného zboží v průběhu celého roku.

Navíc na začátku března makro zorganizovalo v rekordním čase mimořádnou sbírku potravin a drogerie na pomoc lidem, kteří před válkou na Ukrajině prchali do Česka. V týdenní sbírce se vybralo celkem 27,2 tuny zboží, které potravinová banka dále distribuuje potřebným.

Celonárodní Sbírku potravin organizuje Česká federace potravinových bank tradičně dvakrát v roce – na jaře a na podzim. Nejžádanějším zbožím jsou základní trvanlivé potraviny a drogerie. Darovat tak lze například konzervy, dětskou výživu, polévky, těstoviny, luštěniny, rýži, hygienické potřeby, oleje a další.

Shromážděné potraviny pak putují přes potravinové banky přímo do odběratelských neziskových organizací, které pomáhají například opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova či osobám s psychickým nebo tělesným postižením.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

9 způsobů, jak ochránit své úspory před inflací

Každý si říká, jestli je rozumné začít investovat teď v době začínající krize, kdy všechny aktiva klesají. Přitom čekání na lepší chvíli, je to nejhorší, co můžete při investování udělat.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.