Veroniku Mahdalovou v čele Pointy nahradí Lucie Gilánik

Zakladatelka a CEO nakladatelství Pointa Veronika Mahdalová odchází po třech a půl letech v čele společnosti koncem března 2022 na mateřskou dovolenou. Na její pozici nastoupí Lucie Gilánik, bývalá výkonná ředitelka Palmknih, které jsou stejně jako Pointa součástí skupiny Albatros Media.
Veroniku Mahdalovou v čele Pointy nahradí Lucie Gilánik (na snímku). Foto: Pointa

V líhni start-upů a kreativních nápadů, pražském Creative Docku, řídila Veronika Mahdalová několik projektů, až se pod jejím vedením ve spolupráci s Albatros Media zrodila v červenci 2018 i nakladatelská služba Pointa.

Ta do tradičního nakladatelského prostředí vstoupila s několika cíli: Pomáhat začínajícím i etablovaným autorům s vydáním knihy a její distribucí, zjednodušit proces vydání knihy a propojovat autory, čtenáře a profesionály z knižních a mediálních oborů. Od roku 2020 je nakladatelství Pointa plnou součástí Albatros Media.

Pointa od svého začátku roste, třetí rok fungování pro ni byl navzdory koronaviru nejúspěšnější

Loni v září oslavila Pointa třetí rok svého fungování. A i přes složité podmínky způsobené koronavirovou pandemií se jí pod vedením Mahdalové podařilo překonat další milníky. V roce 2021 zaznamenala Pointa 117 úspěšných knižních předprodejů (o 18 více než v předchozím roce) a 9 milionů korun vybraných v crowdfundingu (což znamená růst o 17 % a 1,36 milionu oproti roku 2020).

Prodalo se přes 50 tisíc knih, o více než 9 tisíc víc ve srovnání s rokem předchozím. Celkem má nakladatelství na kontě 236 vydaných knih a téměř 120 tisíc prodaných výtisků. Čtenáři přispěli na vydání knih Pointy v crowdfundingu už přes 20 milionů korun.

Že je o knihy z Pointy zájem, dokazuje už 12 dotisků. Nejprodávanější z nich je bestseller Letuška z economy Petry Jirglové (s více než 10 tisíci prodanými výtisky), kniha Ženy z Bohnic Edny Nové nebo komiks Báry Brůnové Já to měl první!

„Jsem velmi ráda, že se Pointě daří a za více než tři roky fungování si na českém knižním trhu vydobyla pevné místo. Jsem vděčná začínajícím i etablovaným autorům, že si nás pro vydání svých knih vybírají, knižním kolegům – grafikům, ilustrátorům, korektorům, sazečům a redaktorům – za jejich práci a nasazení a v neposlední řadě čtenářům. Bez nich by knihy v crowdfundingovém modelu pochopitelně nemohly vycházet,“ říká odcházející CEO Pointy Veronika Mahdalová.

Do rozjetého vlaku nastupuje bývalá výkonná ředitelka Palmknih Lucie Gilánik

Veroniku Mahdalovou na její pozici CEO během mateřské dovolené nahradí Lucie Gilánik, která působila na vedoucích pozicích v Palmknihách více než osm let, naposledy jako výkonná ředitelka před vlastním odchodem na mateřskou.

On-line knihkupectví Palmknihy je stejně jako Pointa součástí skupiny Albatros Media. Palmknihy jsou českou e-knižní jedničkou, od roku 2020 nabízí i tištěné knihy. On-line knihkupectví je postaveno na myšlence, že hlavní je číst, a to bez ohledu na formát nebo žánr.

„Velice mě těší, že se stávám součástí úspěšné společnosti. Děkuji Veronice za její dosavadní práci, kterou v Pointě odvedla. Vstup do papírových knih je pro mě novým milníkem a jsem přesvědčená, že se stávajícím týmem dokážeme navázat na dosavadní úspěchy Veroniky Mahdalové,“ dodává nová výkonná manažerka Pointy Lucie Gilánik.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

9 způsobů, jak ochránit své úspory před inflací

Každý si říká, jestli je rozumné začít investovat teď v době začínající krize, kdy všechny aktiva klesají. Přitom čekání na lepší chvíli, je to nejhorší, co můžete při investování udělat.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.