Více čerstvých potravin pro lidi v nouzi: Albert daruje 7 dodávek potravinové bance

Stále roste počet lidí, kteří se musí spolehnout na potravinovou pomoc. Tuto situaci potvrzují i potravinové banky, které pomáhají už více než 200 000 potřebným. Nově jim díky daru od Alberta přibyde sedm dodávek, které budou svážet jídlo z obchodů.
Potravinovým bankám nově díky daru od Alberta přibyde sedm dodávek, které budou svážet jídlo z obchodů. Foto: Albert

Díky chladícím vestavbám, jimiž jsou auta vybavena, se k lidem v nouzi dostane více čerstvých a tím i zdravějších potravin. Slavnostní darování proběhlo ve čtvrtek za účasti zástupců ministerstva zemědělství a životního prostředí.

Každým rokem Albert zvyšuje množství potravin, které daruje ze svých obchodů. Loni objem více než zdvojnásobil na 1 900 tun a stal se největším firemním dárcem České federace potravinových bank. Letos se zavázal navýšit potravinové dary na nejméně 2 300 tun. S dopravou většího množství jídla pomůžou také nově darované dodávky značky Peugeot Boxer.

„Darování potravin má obrovský společenský smysl, proto společně s potravinovými bankami intenzivně pracujeme na navyšování naší pomoci. Prostor teď vidíme hlavně v čerstvých potravinách, které hrají v našich jídelníčcích velmi důležitou roli. Jejich darování je ale náročnější z hlediska logistického řetězce, tedy skladování a chlazení i během přepravy. Proto darujeme dodávky s chladící vestavbou,“ komentuje dar dodávek Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert. „Tímto způsobem chceme také pomoci lidem v nouzi jíst o něco zdravěji,“ dodává.

Při čtvrtečním slavnostním předání odevzdali zástupci Albertu regionálním bankám šest vozů, ten poslední bude kvůli situaci na trhu následovat v nejbližší době. Každé auto uveze čtyři palety čerstvých potravin. Albert tímto krokem navazuje na dar tří dodávek v loňském a předloňském roce, které pomáhají v Praze a Středočeském kraji, Jihočeském a Pardubickém kraji. Včera darované dodávky směřují do pražské a středočeské, jihomoravské, ostravské, karlovarské, ústecké potravinové banky a potravinové banky Central. Poslední vůz bude pomáhat na Zlínsku.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB