Více čerstvých potravin pro lidi v nouzi: Albert daruje 7 dodávek potravinové bance

Stále roste počet lidí, kteří se musí spolehnout na potravinovou pomoc. Tuto situaci potvrzují i potravinové banky, které pomáhají už více než 200 000 potřebným. Nově jim díky daru od Alberta přibyde sedm dodávek, které budou svážet jídlo z obchodů.
Potravinovým bankám nově díky daru od Alberta přibyde sedm dodávek, které budou svážet jídlo z obchodů. Foto: Albert

Díky chladícím vestavbám, jimiž jsou auta vybavena, se k lidem v nouzi dostane více čerstvých a tím i zdravějších potravin. Slavnostní darování proběhlo ve čtvrtek za účasti zástupců ministerstva zemědělství a životního prostředí.

Každým rokem Albert zvyšuje množství potravin, které daruje ze svých obchodů. Loni objem více než zdvojnásobil na 1 900 tun a stal se největším firemním dárcem České federace potravinových bank. Letos se zavázal navýšit potravinové dary na nejméně 2 300 tun. S dopravou většího množství jídla pomůžou také nově darované dodávky značky Peugeot Boxer.

„Darování potravin má obrovský společenský smysl, proto společně s potravinovými bankami intenzivně pracujeme na navyšování naší pomoci. Prostor teď vidíme hlavně v čerstvých potravinách, které hrají v našich jídelníčcích velmi důležitou roli. Jejich darování je ale náročnější z hlediska logistického řetězce, tedy skladování a chlazení i během přepravy. Proto darujeme dodávky s chladící vestavbou,“ komentuje dar dodávek Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert. „Tímto způsobem chceme také pomoci lidem v nouzi jíst o něco zdravěji,“ dodává.

Při čtvrtečním slavnostním předání odevzdali zástupci Albertu regionálním bankám šest vozů, ten poslední bude kvůli situaci na trhu následovat v nejbližší době. Každé auto uveze čtyři palety čerstvých potravin. Albert tímto krokem navazuje na dar tří dodávek v loňském a předloňském roce, které pomáhají v Praze a Středočeském kraji, Jihočeském a Pardubickém kraji. Včera darované dodávky směřují do pražské a středočeské, jihomoravské, ostravské, karlovarské, ústecké potravinové banky a potravinové banky Central. Poslední vůz bude pomáhat na Zlínsku.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB