Více kvalitních a čerstvých potravin do českých domácností, to je vize platformy Naše jídlo

Investiční skupina SPM podnikatelů Slavomíra Pavlíčka a Marka Španěla získala prostřednictvím nově vzniklé akciové společnosti Naše jídlo podíly ve čtyřech společnostech z oblasti zemědělství a potravinářství.
Čerstvé kvalitní české potraviny jsou podle společnosti Naše jídlo klíčové pro soběstačnost a udržitelnost tuzemského trhu. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Farma Druhaz, Farma Struhy, Vejce z Bystřice a bezlepková pekárna Doktor Pekař byly součástí transakce, kterou SPM uzavřelo se společností MyFoodCentre. Tento obchod představuje první krok skupiny SPM v rámci budování platformy pro české výrobce základních potravin každodenní spotřeby.

Akciová společnost Naše jídlo vznikla letos v květnu se základním kapitálem ve výši dvou milionů korun. Jediným vlastníkem firmy je SPM FINANCE investiční fond s proměnným základním kapitálem. Do nové akciové společnosti přechází také Aleš Kotěra, který vedl i původní platformu MyFoodCentre.

Kotěra bude i nadále odpovědný za rozvoj spravovaných firem a vyhledávání nových příležitostí. „Těší mě, že mohu dále pracovat s českými farmáři, pěstiteli a producenty na rozvoji celého trhu potravin s vyšší přidanou hodnotou. V novém týmu jsme připraveni poskytovat logistické, obchodní, finanční zázemí a know-how,“ uvedl.

PSALI JSME:
České zemědělství není soběstačné, slýcháme. Jeho skutečný problém tkví ale v něčem jiném

Vize platformy Naše jídlo spočívá v navazování partnerství a podpoře českých farmářů a producentů potravin ve snaze dostávat na pulty obchodů a na stoly českých zákazníků více kvalitních tuzemských potravin.

„Jsme přesvědčeni, že čerstvé kvalitní české potraviny jsou klíčové pro soběstačnost a udržitelnost tuzemského trhu. Naším cílem, jak i název nové společnosti napovídá, je pěstovat, chovat, vyrábět i prodávat takové suroviny a potraviny, které bychom chtěli konzumovat i my sami,“ informoval Marek Španěl, jeden z akcionářů skupiny SPM.

„Se skupinou SPM v zádech máme značný prostor pro akvizice zejména malých a středních producentů a posilování jejich pozice skrze účelné a rozvojové investice. Rádi bychom vytvořili kooperativní skupinu pěstitelů, výrobců, zpracovatelů a distributorů kvalitních potravin, kteří sdílejí stejné hodnoty,“ dodal Aleš Kotěra.

PSALI JSME:
Zemědělci vyhlížejí nejhorší úrodu obilí za posledních více než deset let

Sjednocení dosud fragmentovaných lokálních producentů do jedné platformy má za cíl zvýšit efektivitu a optimalizovat náklady, což zároveň pomůže udržet dostupné ceny pro konečné spotřebitele a dostávat tak více kvalitních a čerstvých potravin do českých domácností. Konkrétní objem investice se zúčastněné strany dohodly nespecifikovat.

Udržitelnější zemědělské metody

Estonský start-up eAgronom, který se zaměřuje na inovativní technologie v oblasti udržitelného zemědělství, informoval, že vstupuje na tuzemský trh. K podpoře transformace tradičního zemědělství směrem k udržitelnému v Evropě a Africe získal celkem pět milionů eur. Expanzi pomáhá realizovat český investiční akcelerátor Soulmates Ventures.

Partnerství přinese do České republiky unikátní on-line řešení, které pomáhá zavádět udržitelnější zemědělské metody prostřednictvím digitálních nástrojů a strategií založených na technologiích a datech. Start-up zaštiťuje platformu pro správu zemědělské půdy, prodej uhlíkových kreditů a certifikaci udržitelných zemědělských produktů.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Martin Pýcha: „Ceny potravin už neklesnou pod úroveň před krizí a válkou“

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

České dráhy letos opět výrazně zdraží jízdné

České dráhy i letos masivně zdraží jízdné. V průměru o 9,5 procenta. Stane se tak od prosince. Důvodem je zejména obecná inflace, konkrétněji zdražování nafty či růst mezd, který se pochopitelně týká i pracovníků na …

Škoda Auto oficiálně vstoupila na vietnamský trh

Škoda Auto svým vstupem na vietnamský trh učinila významný krok ve své strategii internacionalizace. Sobotní slavnostní akce proběhla za účasti představitelů vietnamské a české vlády a společnosti TC Group, která je …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB