Vítězem regionálního obchodování je maďarský forint

Názor
Pohyby na české koruně byly v úterý téměř mikroskopické. Kurz se pohyboval těsně nad hladinou 23,85 CZK/EUR. Nerozvlnil ho ani rozhovor viceguvernérky České národní banky (ČNB) Evy Zamrazilové pro Lidové noviny.
Vítězem úterního obchodování byl maďarský forint, který zpevnil o jedno procento a v odpoledních hodinách se obchodoval za 390,5 HUF/EUR. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Ta v něm prohlásila, že za největší riziko považuje růst mezd. Pokud by byl vyšší než deset procent, podporovalo by to dle jejích slov úpornost inflace a vyžádalo by si to další zpřísnění úrokových sazeb. Takovýto krok ze strany ČNB již nicméně neočekáváme. Dalším bude dle naší prognózy naopak snížení sazeb, a to v srpnu letošního roku.

Vítězem úterního obchodování byl maďarský forint, který zpevnil o jedno procento a v odpoledních hodinách se obchodoval za 390,5 HUF/EUR. K ziskům mu dopomohla maďarská centrální banka, která sice ponechala klíčovou tříměsíční depozitní sazbu na 13 procent, jednodenní depozitní sazbu na 18 procent, zvýšila ale povinnou míru minimálních rezerv z pěti na deset procent.

PSALI JSME:
Česká měna poprvé od roku 2008 prolamuje hranici 24 korun za euro

Snaží se tak dále posílit svůj transmisní mechanismus, aby mohla stahovat přebytečnou likviditu z trhu a posilovat tak domácí měnu.

V eurozóně byly zveřejněny předstihové lednové indikátory PMI (index nákupních manažerů, pozn. red.). Ty dopadly lépe jak v Německu, tak v souhrnu za celou eurozónu. V německých službách i kompozitní indikátor eurozóny se již přehoupl přes 50bodovou hranici značící fázi expanze. K ziskům to ale společné evropské měně nepomohlo. Ta zůstala ve srovnání s předchozím dnem beze změny (1,087 USD/EUR).

Autorka je ekonomka Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
PMI index ukázal na další pokles poptávky i zaměstnanosti

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB