Vítkovice Heavy Machinery obnovily spolupráci s ABB

Společnosti Vítkovice Heavy Machinery (VHM), jejíž reorganizace úspěšně skončila v polovině srpna, se podařilo obnovit spolupráci s divizí zařízení pro doly firmy ABB Sweden. VHM dodá lanový buben pro důlní výtah o váze 74 tun, hodnota zakázky je v objemu od 20 milionů korun, informovala portál FAEI.cz mluvčí VHM Eva Kijonková.
Ilustrační foto: Vítkovice Heavy Machinery

„Trvalo nám rok, než jsme tohoto významného klienta přesvědčili a našli vhodný projekt pro VHM. Jde o lanový buben pro důlní výtah, klíčové zařízení velkých rozměrů. Zakázka je v objemu do dvaceti milionů korun, ale zapadá do celkového oživení vztahů VHM se zákazníky z oboru těžby nerostů,“ uvedl obchodní ředitel VHM Daniel Doležal.

Buben tvoří jednu z částí těžního stroje pro hlubinné dobývání. Jeho pomocí se zajišťuje spouštění a opětovné zvedání skipu s vytěženým materiálem.

Průměr bubnu je 7,1 metru, šířka přesahuje tři metry a hmotnost dosahuje 74 tuny.

VHM v minulosti takovýto lanový buben či obdobné již mnohokrát vyráběly, tento se ale svými rozměry řadí k těm největším, které kdy firma vyrobila.

Výroba zařízení je náročná na preciznost provedení svařenců a na přesnost opracování, protože buben pracuje v provozu za vysokých obvodových rychlostí a jakákoli nepřesnost by mohla být příčinou značných provozních problémů.

Opracování důležitých míst se pohybuje v tolerancích řádově setin milimetru. Zvláštní důraz se klade na perfektní provedení svarů a na jejich kontrolu nedestruktivními metodami. „Věříme, že na tento referenční projekt navážeme a dostaneme další zakázky,“ dodal obchodní ředitel Doležal.

PSALI JSME:
Reorganizace Vítkovic Heavy Machinery úspěšně skončila

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Ekonomika

Izrael prodá Jordánsku 50 miliard litrů vody

Nedostatek pitné vody komplikuje životy lidí ve více regionech na světě. V budoucnu se může stát příčinou masové migrace. Z těchto důvodů je vhodné podporovat rozvoj technologií na odsolování mořské vody.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Jako protiváha „velké čtyřce“ jsme tu začínali jako poslední. Ale jako jediní jsme zůstali ryze českou firmou,“ říká Josef Jaroš

Rozhovor
Josef Jaroš (*42) je většinový vlastník české poradenské skupiny Apogeo Group. Na růstu firmy se podílí prakticky od začátku, za tu dobu toho ale stihl ještě mnohem víc, prozradil v rozhovoru pro FAEI.cz. Během časově náročného povolání vystudoval bohosloveckou fakultu, stal se ředitelem pražského Divadla Na Fidlovačce a také už několik pomáhá malým a středním podnikům, které tvoří páteř české ekonomiky, …
Rolovat nahoru