Vítkovická skupina zjednodušuje vlastnickou strukturu

Valná hromada akciové společnosti Vítkovice (dále jen Vítkovice) včera rozhodla o zjednodušení vlastnické struktury původního vítkovického holdingu. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
Vítkovická skupina zjednodušuje vlastnickou strukturu. Ilustrační foto: Vítkovice

Akcionáři rozhodli, že zaniknou společnosti Vítkovice Holding (VHOL) a VTK Securities (VTKSEC), které vlastní akcie Vítkovic. Obě společnosti nyní fúzují s Vítkovicemi jako jedinou nástupnickou společností. Vlastníci zanikajících firem dostanou místo dosavadních podílů v původních firmách přímo akcie Vítkovic. „To znamená, že budou vlastnit akcie Vítkovic bezprostředně, v nové listinné podobě na jméno. Mezičlánky VHOL a VTKSEC tím ze struktury zcela zmizí,“ upřesnil předseda představenstva Vítkovic Rodan Broskevič s tím, že tato změna nastane k 1. 1. 2020.

Pro stávající akcionáře Vítkovic se na jejich majetkových podílech nic nezmění. Vítkovice nebudou pro vlastníky VHOL ani VTKSEC vydávat novou emisi akcií. Pouze převezmou své vlastní akcie z majetku VHOL a VTKSEC a ty převedou na majitele těchto zaniklých firem. Nezmění se ani hodnota základního kapitálu Vítkovic, ani nominální hodnota akcií Vítkovic. „Jde o více méně formální operaci, která vyjme dvě společnosti, zprůhlední celou vlastnickou strukturu a zjednoduší administrativu, která s tím souvisela. S tím jdou ruku v ruce i nižší náklady,“ doplnil Broskevič.

Důvodem, který vítkovickou skupinu k fúzi vedl, je fakt, že hlavní podnikatelskou činnost vykonávají Vítkovice, které se po odprodeji produkčních dcer soustředí na reality development a s tím související služby. Vítkovice, jak už dříve opakovaně jejich vedení uvedlo, nebudou dále aktivně působit ve výrobních a strojírenských oborech.

PSALI JSME:
Vítkovice Heavy Machinery obnovily spolupráci s ABB

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Je Porsche výrazně podhodnoceno? Trhy si to nemyslí

„Jsme přesvědčeni, že Porsche SE je výrazně podhodnoceno,“ uvedl předseda představenstva Porsche SE Hans Dieter Poetsch, ale zdá se, že trhy s tím nesouhlasí, protože akcie firmy se obchodují pod úrovní jejích konkurentů.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB