Vodní světy: Aqualand Moravia, český rekordman na Moravě

Téma týdne
Aquaparky, aqualandy, vodní světy i království se u nás těší velké oblibě. Patří mezi oblíbené turistické cíle nejen našinců, ale i zahraničních turistů. Dnes už rozhodně nestačí mít jen bazény se skluzavkou. Návštěvníci chtějí víc. Recepty, jak se odlišit od nabité domácí i příhraniční konkurence mohou být odlišné. Dnes se vydejme do Aqualandu Moravia.
Vodní atrakce Blue trio. Foto: Aqualand Moravia

Aqualand Moravia letos sice oslaví teprve své šesté narozeniny, ale už sbírá řadu celostátních prvenství. Navíc je umístěn v okolí malebné Pálavy a láká jak našince, tak zahraniční klientelu, zejména z Rakouska a Slovenska. Loni jej navštívilo více než 720 tisíc lidí, z toho 55 procent tvořily rodiny s dětmi.

Podle agentury CzechTourism se Aqualand Moravia stal v roce 2017 nejnavštěvovanějším turistickým cílem na Moravě a obsadil pátou příčku v rámci celé republiky. „Celkově máme 20 tobogánů a skluzavek, které mají 1,7 kilometrů a návštěvníci se mohou vykoupat ve čtrnácti bazénech,“ uvádí ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. V letních měsících patří mezi oblíbené atrakce především dvojice venkovních tobogánů Boomerango a Abyss. Oblíbenou je také skluzavka U-Wave, která je v provozu celoročně. Návštěvníci si na ní užijí přetížení až 2 G.

Výhodou je rovněž propojení aquaparku s rozsáhlou wellness zónou Forum Romanum, která má rozlohu 2500 metrů čtverečních. Celý areál pak zabírá úctyhodných pět hektarů. „V loňském roce jsme vybudovali dvojici termálních bazénů Romulus a Remus s teplotou vody 37 stupňů. Z bazénu je navíc nádherný výhled na Pálavu. Letos jsme otevřeli solnou prohřívárnu, která nabízí blahodárné účinky haloterapie. Nově jsme také otevřeli stylizovanou dětskou odpočívárnu,“ vyjmenovává novinky Pavlacký. Termální voda pochází z 1,3 kilometrů hlubokého vrtu, který byl téměř před 30 lety objeven poblíž Pasohlávek.

Tím ale modernizace nekončí. V příštím roce totiž plánují dostavbu další části, jejímž hlavním symbolem bude unikátní tobogán s divokou řekou. Nová atrakce by měla být vodní horskou dráhou, protože bude návštěvníky vozit i „do kopce“. Celkově bude měřit 242 metrů a návštěvník na ni vystoupá 20,8 metrů.

PSALI JSME:
Chorvatsko je rájem Čechů. Kam se letos vyplatí vyrazit?

Vstupné:

Zóna aqua (bazény, tobogán) – celodenní víkendový vstup:
Děti do 150 cm – 249 Kč
Dospělí – 749 Kč
Rodina – 1599 Kč

Forum Romanum wellness spa (sauny, vířivky) – vstup na tři hodiny:
Děti nad 15 let – 399 Kč
Dospělí – 649 Kč

Více na: http://www.aqualand-moravia.cz/cenik

PSALI JSME:
Sám na dovolené. Sólo cestování je novým trendem

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Proboha, někdo mi ukradl pas!

Kde mám tablet, vždyť jsem ho měl položený vedle postele? Že ho sebrala pokojská?! Přijít o oblíbenou věc není nic radostného ani doma, natož na zahraniční dovolené. Úlek, horečnaté hledání a rostoucí beznaděj, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB