VPS hosting se stává stále oblíbenější službou. A není se čemu divit

Pokud se zajímáte o cloudová řešení, už jste nejspíše někdy slyšeli pojem VPS hosting. Jde totiž o vynikající cestu, jak vyřešit palčivý problém, který trápí nejen množství firem, ale také jednotlivců. Řeč je o nasazení serverového prostoru.
Virtuální server je způsob pronájmu serverového prostoru, který zajistí pohodlí, bezpečnost a garantovaný výkon serveru. Ilustrační foto: Faster CZ

Ten je v dnešním světě pro většinu společnosti prakticky nezbytný. Mnoho firem totiž využívá například komplexní ERP systémy pro správu podniku. Tento software se přitom obvykle instaluje na jeden centrální bod, do kterého všichni pověření pracovníci potřebují přístup. Jinými slovy – server.

Možná si teď říkáte, že pořízení vlastního serveru není takový problém. Server ale není počítač, který při odchodu z práce vypnete. Naopak musí běžet pořád. Z toho jasně vyplývá, že vlastnictví serveru je nevyhnutelně spojeno také s určitými náklady na údržbu, a to hlavně personálními.

Tím to ale rozhodně nekončí. Servery samozřejmě musíte nejprve nakoupit a pro jejich správné umístění vybudovat potřebnou infrastrukturu. Výsledek je více než zřejmý. Pořizování vlastního serverového hardwaru se skutečně vyplatí jen velmi omezenému množství subjektů. Pro všechny ostatní existuje o poznání elegantnější řešení.

Tím je levné VPS. Virtuální server je způsob pronájmu serverového prostoru, který vám zajistí pohodlí, bezpečnost a garantovaný výkon serveru. Odpadají vám tedy všechny starosti za normálních okolností spojené s vlastním serverem. Místo toho si můžete výměnou za drobný měsíční poplatek užívat výhod této služby.

Virtuální server je vynikající kupříkladu k provozu webových stránek, kdy na rozdíl od webhostingu nejste nijak omezování provozem na sousedních webech, nebo k již zmíněnému provozu důležitého firemního softwaru. Podle způsobu využití virtuálního serveru následně zvolíte nejvhodnější operační systém. U Faster CZ jsou k dispozici léty prověřené systémy Windows a Linux.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

David Čepek je novým jednatelem STILL ČR

Ve své nové roli viceprezidenta KION ITS EMEA Česká republika byl David Čepek jmenován jednatelem společnosti STILL ČR spol. s r.o., jednoho z hlavních dodavatelů vysokozdvižných vozíků a intralogistických řešení v …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB