Vybírat investice ve ztrátě by bylo chybou

Názor
Především akciové trhy letos prožívají velmi divokou jízdu, kdy ceny mnoha akcií výrazně propadly. Je to nápor na nervy investorů, ale uklidnit by je měl pohled do historie, kdy se akciové trhy po sebevětších krizích zotavily a dosáhly na nová maxima. Co by měli investoři nyní dělat?
Akciové trhy letos prožívají velmi divokou jízdu, kdy ceny mnoha akcií výrazně propadly. Je to nápor na nervy investorů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Bylo by chybou investice nyní vybírat ve ztrátě. Pokud máte dlouhodobý investiční horizont, tak můžete brát současnou situaci spíše jako slevovou akci a pravidelně nakupovat za zvýhodněné ceny.

Jako možný kompromis, jak se nepřipravit o nynější výhodné ceny a zároveň si posilovat rezervu pro nenadálé výdaje, je rozdělení části volných prostředků na investice a uložení například na spořicí účet.

Stejně, jako by bylo chybou přestat ze strachu investovat, je na místě varovat i před snahou překonat za každou cenu dnešní inflaci. Investory to žene do velmi rizikových investic, které je mohou o podstatnou část majetku připravit. Vysoká inflace tu s námi nezůstane na stálo a měli bychom se snažit spíše o její dlouhodobé, a ne každoroční překonávání.

Autor je investiční analytik společnosti Broker Trust
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
I skvělá investice může zaznamenat propad. Důležité je nepanikařit

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.