Vyhlídky Adyenu, překvapení od Disneyho a indická poptávka po oceli

Analýza
Akcie společnosti Adyen stouply o 32 procenta. Investorům se po její prezentaci v rámci Dne pro investory ulevilo a do budoucna hledí optimisticky. Akcie společnosti Disney stouply mimo řádnou dobu obchodování o čtyři procenta, když společnost odhalila další úspory nákladů v hodnotě dvou miliard amerických dolarů a překonala očekávání v oblasti předplatitelů kanálu Disney+.
Pokud Adyen dokáže udržet předpokládané tempo růstu a marže EBITDA, není hodnota jeho akcií ve srovnání s jinými případy na akciovém trhu nijak přemrštěná. Ilustrační foto: Adyen

Den pro investory platformy pro platby všemi kanály Adyen byl pro firmu a její akcionáře okamžikem pravdy. Rozhodující je, že se investorům líbila prezentace, kde byly objasněny finanční cíle „zvyšovat každoročně čisté příjmy o dvacet až třicet procent až do roku 2026“, což znamená mírné snížení předchozích růstových očekávání.

Do roku 2026 se očekává dosažení marží EBITDA přes 50 procent, zatímco předchozí cíl byl 65 procent, a konečně kapitálové výdaje mají činit pět procent čistých příjmů. Cena akcií vzrostla o 32 procenta. Pokud Adyen dokáže udržet předpokládané tempo růstu a marže EBITDA, není hodnota jeho akcií ve srovnání s jinými případy na akciovém trhu nijak přemrštěná.

PSALI JSME:
Adyen těží z krachu Wirecard

Akcie společnosti Disney posílily mimo řádnou dobu obchodování o čtyři procenta. Její výsledky za 4. fiskální čtvrtletí totiž překonaly očekávaný výnos na akcii, ale hlavně oznámila, že dosáhne další úspory nákladů ve výši dvou miliard dolarů, a zvýší tak ziskovost.

Také počet předplatitelů Disney+ vzrostl víc, než se čekalo, na 150,2 milionu (oproti očekávaným 147,4 milionu, pozn. aut.). Investory proto zaujala cena akcií společnosti Disney, která se od roku 2021 propadla už o 58 procent. Když se teď podnikání stabilizovalo, je otázkou, zda se do věci nevloží velcí investoři.

PSALI JSME:
Zisk Disney překonal očekávání

Největší evropský výrobce oceli ArcelorMittal zveřejnil za třetí čtvrtletí nečekaně nízké tržby, ale EBITDA se vyvíjí podle očekávání. Hlavně ale společnost oznámila svou dlouhodobou předpověď indické poptávky po oceli, která se má do roku 2032 zdvojnásobit.

Firma uvádí, že má Indie spotřebu oceli 81 kilogramů na hlavu, což je podstatně méně než světový průměr 230 kilogramů. Z toho vyplývá, že lze očekávat výrazný nárůst tamní spotřeby. Dnes je sice největším spotřebitelem této komodity Čína, ale v nadcházejících deseti letech se bude svět rychle měnit. Čínský podíl na spotřebě se sníží a indický rychle vzroste spolu s tím, jak se bude země urbanizovat.

Autor je hlavní akciový stratég Saxo Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Závislost na oceli? Evropa zaostává a Čína stále vede

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Půlení bitcoinu je za rohem

Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů – a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Dana Drábová: Nejdražší elektřina je ta, kterou si nevyrobíte doma

Rozhovor
„Myslím si, že bychom měli přemýšlet i o tom, že pod rouškou libého cíle snižování skleníkových plynů se také skrývá velmi pragmatická úvaha. Potřebujeme se zbavit závislosti na všech nepřátelských režimech, které spravují země, odkud dovážíme zejména ropu a plyn,“ říká v rozhovoru Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost.