Zisk Disney překonal očekávání

Názor
Po náročných 12 měsících, kdy akcie společnosti Disney klesly o více než 20 procent, si investoři oddechli. Zisk firmy překonal očekávání a ztráty by se měly i přes slabší než očekávané předplatitele streamingu nadále zvyšovat.
Je zřejmé, že společnost Disney má před sebou ještě spoustu výzev, se kterými se musí vypořádat. Ilustrační foto: Pixabay.com

Generální ředitel Bob Iger měl v posledním roce plné ruce práce, ale jeho úsilí o zefektivnění podniku se vyplácí. Disneyho on-line video operace snížily ztrátu na 512 milionů dolarů z více než jedné miliardy před rokem, zatímco provozní náklady rostly nejpomaleji za poslední dva roky.

Zklamání z 7,5% poklesu růstu počtu předplatitelů služby Disney+ bylo kompenzováno novým zvýšením cen v celé její streamovací síti. Vedle zvýšení cen Disney následuje příklad Netflixu a omezuje sdílení hesel. Obě tyto snahy podniku směřují k tomu, aby byl streaming do roku 2024 ziskový.

PSALI JSME:
Star Wars, Batman a Disney. I Lego musí inovovat

Je zřejmé, že společnost Disney má před sebou ještě spoustu výzev, se kterými se musí vypořádat. Její snižování nákladů však přináší kýžené výsledky. Prognózy ukazují, že ztráty z přímého prodeje se spolu s touto solidní zprávou zřejmě zlepší, což posílí náladu investorů. Wall Street bude v současném prostředí i nadále oceňovat zefektivňování ze strany podniků.

Nezapomeňme na The House of Mouse. Tržby společnosti Park and Experiences vzrostly o 13 procent, což je lepší výsledek, než odhadovala Wall Street, protože i nadále zaznamenávají trvalou dynamiku navzdory ekonomické nejistotě. Tato oblast podnikání je a bude pro ziskovost v letošním roce klíčová.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Netflix: Zisk i tržby streamovacího giganta zaostaly za předpoklady

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB