Výrazný obrat pro Netflix

Názor
Pro Netflix to bylo vydařené čtvrtletí. Streamovací gigant vykázal největší čtvrtletní nárůst počtu předplatitelů za poslední tři roky, čímž se jeho předplatitelská základna zvýšila na téměř 250 milionů. Zásah do sdílení hesel investoři přijali s obavami, ale tato změna naopak přinesla jeden z nejlepších růstů, které Netflix zaznamenal od boomu v pandemii.
Solidní nabídka obsahu Netflixu pomáhá přilákat nové předplatitele a udržet si staré. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Co je důležité, tito noví odběratelé skutečně přispívají k výdělku a zisku Netflixu, když výdělek, příjmy, marže a volný cash flow překonávají ve všech směrech odhady analytiků za toto čtvrtletí. Díky nárůstu volného cash flow došlo ve třetím čtvrtletí také k zpětnému odkupu akcií v hodnotě 2,5 miliardy dolarů, což je pro investory velmi příznivé.

Sebevědomí společnosti vzkvétá a ta nyní plánuje zvýšit ceny na některých klíčových trzích. To je pro Netflix další riskantní krok v době, kdy spotřebitelům ubývají peníze kvůli krizi rostoucích životních nákladů.

Solidní nabídka obsahu však Netflixu pomáhá přilákat nové předplatitele a udržet si staré, přičemž právě úspěšné pořady, jako je například dokumentární film o Davidu Beckhamovi, dělají dobrý byznys.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Netflix zklamáním pro investory

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB