Výroční zpráva společnosti Huawei za rok 2020

Společnost Huawei zveřejnila výroční zprávu za rok 2020, obchodní výsledky jsou i přes zpomalení růstu do značné míry v souladu s prognózami. Tržby v roce 2020 dosáhly 891,4 miliardy čínských jüanů (136,7 miliardy amerických dolarů), což představuje meziroční nárůst o 3,8 %. Čistý zisk vystoupal na 64,6 miliardy čínských jüanů (9,9 miliardy amerických dolarů), a zaznamenal tak meziroční nárůst o 3,2 %.
Společnost Huawei zveřejnila výroční zprávu za rok 2020. Ilustrační Foto: Brücke-Osteuropa, Public domain, via Wikimedia Commons (volné dílo)

Navzdory provozním obtížím, které společnosti v letech 2019 a 2020 způsobily sankce ze strany USA, Huawei zadala nezávislý a objektivní audit finančních výkazů, ke kterému vyzvala auditorskou společnost KPMG.

Dokument vytvořený auditorskou společností představuje standardní, nijak neupravované stanovisko auditora. Huawei tímto stvrzuje, že bez ohledu na okolnosti hodlá i nadále zůstat transparentní a bude poskytovat vládám, zákazníkům, dodavatelům, zaměstnancům a partnerům přístup k provozním údajům společnosti.

V průběhu roku 2020 pokračovala společnost Huawei v zajišťování stabilního provozu více než 1 500 sítí ve více než 170 zemích a regionech. I přes omezení, která přinesl boj s pandemií Covid-19, tak společnost pomohla pracovat i učit se na dálku a nakupovat přes internet lidem po celém světě. Ve spolupráci s operátory společnost pomohla i v tak složité době nabídnout zákazníkům propojení se všemi oblastmi jejich života a podílela se na implementaci více než 3 000 globálních 5G inovačních projektů ve více než 20 průmyslových odvětvích, jako je například těžba uhlí či výroba oceli.

V uplynulém roce společnost Huawei zintenzivnila své úsilí v oblasti vývoje inovativních řešení pro firemní zákazníky v rámci různých průmyslových odvětví a zaměřila se na vytváření digitálního ekosystému, který je postavený na spolupráci a sdílení úspěchů. Během pandemie společnost Huawei poskytla technické znalosti a řešení, které měly zásadní význam v boji proti onemocnění. Jedním z příkladů je diagnostické řešení založené na HUAWEI CLOUD podporované umělou inteligencí, které pomohlo snížit zátěž nemocnic po celém světě. Společnost Huawei také spolupracovala na spuštění cloudových online vzdělávacích platforem pro více než 50 milionů studentů základních a středních škol.

Díky zavedení operačního systému HarmonyOS a ekosystému Huawei Mobile Services (HMS) udělala spotřebitelská divize společnosti Huawei velký krok kupředu, a to zejména se svou strategií Seamless AI Life (1+8+N) , která zákazníkům poskytne inteligentní zážitek napříč všemi zařízeními a prostředími se zaměřením na chytrou kancelář, fitness a zdraví, inteligentní domácnost, pohodlné cestování a zábavu.

„V uplynulém roce jsme i přes veškeré nesnáze zůstali silní,“ prohlásil Ken Hu, předseda představenstva společnosti Huawei. „Nadále jsme inovovali, abychom vytvářeli hodnoty pro naše zákazníky, abychom pomohli bojovat proti pandemii a přispěli k ekonomickému oživení a růstu společností po celém světě. Zaměřili jsme se na posilování našich aktivit a díky tomu jsme dosáhli takových výsledků, které jsme odhadovali. S našimi zákazníky a partnery budeme i nadále úzce spolupracovat na podpoření rozvoje celé společnosti, jejího ekonomického růstu a udržitelného rozvoje,“ dodal k situaci v loňském roce Ken Hu.

Poznámka: Všechny finanční výkazy ve výroční zprávě za rok 2020 byly nezávisle auditovány auditorskou společností KPMG. Kompletní výroční zprávu za rok 2020 najdete zde.

Tisková zpráva

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru