Vyrovnaný osobní rekord a další cenný kov pro Česko. Aleš Kisý vybojoval bronz

Druhý den po sobě slaví český paralympijský tým v Tokiu zisk cenného kovu. Aleš Kisý potvrdil kvalitní formu, ve finále vrhu koulí vyrovnal své osobní maximum a vybojoval skvělé třetí místo. Boccista Adam Peška dominoval i ve svém druhém utkání v základní skupině a Kateřina Cuřínová navzdory přesvědčivé výhře už nemá šanci na postup do bojů o medaile. Na závěr dne došlo také k „Díkuvzdání medailistům“.
Aleš Kisý potvrdil na paralympiádě v Tokiu kvalitní formu, ve finále vrhu koulí vyrovnal své osobní maximum a vybojoval skvělé třetí místo. Foto: Jana Kulířová, Český paralympijský výbor

Aleš Kisý na stupních vítězů ve vrhu koulí

V dopoledních hodinách tokijského času se na svoji jedinou paralympijskou disciplínu chystala další česká medailová naděje. Koulař Aleš Kisý (F53) by sice – dle vlastních slov – raději závodil v pozdějších hodinách, ale na jeho dnešním výkonu nebyla časová nepřízeň ani trochu znát. Již své první pokusy poslal za osmimetrovou hranici, což značilo velký příslib zisku některého z cenných kovů.

Rodák z Trutnova byl určitou část závodu ve vedení, ostatní soupeři se jeho nejdelšímu pokusu – 8,25 metrů – nemohli rovnat. Tedy jen do chvíle, dokud nenastoupili reprezentanti Ázerbájdžánu a Íránu, kteří se až zázračně dostali na delší vzdálenosti a Kisý byl bohužel oběma sportovci překonán. Nikdo další se však před českého reprezentanta nedostal a zkušený koulař tak mohl slavit svoji první paralympijskou medaili v kariéře.

„Obrovská euforie, nadšení a úleva, protože se mi povedlo něco, na co jsem tvrdě makal celou svoji sportovní kariéru. V podstatě celých dvacet let, co závodím, se dnes zúročilo. Zároveň jsem fakt neskutečně vyčerpanej. Stálo to hrozně moc energie a času v přípravě. Teď jsem hrozně moc rád, že už je to úspěšně za mnou, a hlavně se těším domů do Česka,“ zhodnotil své momentální pocity a dojmy šťastný paralympijský medailista Aleš Kisý.

Oba čeští boccisté dnes přesvědčivě zvítězili, Peška bude hrát o postup

Chvíli po českém medailovém úspěchu v atletice se k dalšímu zápasu v základní skupině chystal boccista Adam Peška (BC3). Hlavním cílem bylo navázat na včerejší triumf nad Annou Ntenta z Řecka a pokud by to bylo alespoň trochu možné, tak v dnešním duelu zvítězit s vysokým skóre. Ohledně postupu ze základní skupiny totiž hrají svoji roli i body hráčů na všech druhých místech.

Cíle českého hráče byly splněny, protože Peška postupně ovládl všechna kola, a nakonec zvítězil bez sebemenších problémů poměrem 5:0. O postup z prvního místa si to zítra rozdá s Rusem Legostaevem.

Kateřina Cuřínová (BC1) se dokázala oklepat z nepovedeného paralympijského startu z předchozího dne, ve kterém prohrála oba své skupinové duely. Dnes na ni čekala nevyzpytatelná Andreza Vitoria de Oliveira z Brazílie a pokud chtěla česká hráčka ještě pomýšlet na postup do vyřazovací fáze turnaje, musela bezpodmínečně zvítězit opravdu vysokým rozdílem.

To se po urputném boji nakonec nepodařilo, Cuřínová sice vyhrála, ale „pouze“ 3:1 a s případnou účastí v play-off se tak musí rozloučit. Zítra se ještě střetne s malajským hráčem Wey Luna z Malajsie v souboji o konečné umístění.

Díkuvzdání medailistům

Na závěr dnešního dne došlo k příjemnému spontánnímu setkání všech přítomných členů české výpravy na „Díkuvzdání medailistům“. V paralympijské vesnici před českým domem byli oceněni David Drahonínský, Šárka Musilová a také čerstvý medailista Aleš Kisý. Sportovci na tomto neformálním ceremoniálu přijali kromě věcných darů i zasloužený aplaus všech zúčastněných.

Program českých para sportovců na hrách v Tokiu zde.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB