Vysoké ceny bytů se propisují i do jejich velikosti. Zájem je hlavně o efektivní dispozice

Vysoké ceny nových bytů se v posledních letech začínají odrážet také v poptávce. V době, kdy za každý metr čtvereční bytu zaplatíte skoro 100 tisíc korun, chtějí zájemci logicky ušetřit, a to i na výměře. Jako první se proto prodávají ty nejefektivnější byty s logickými dispozicemi a bez nadbytečných metrů plochy.

Za trendem zmenšování bytů jsou bezesporu rostoucí ceny nemovitostí na trhu. Jestliže se průměrná nabídková cena za m2 nového bytu v Praze blíží ke stotisícové hranici, hraje při výběru nového bydlení a následném financování roli v podstatě každý metr.

„Zákazníci jsou při výběru nového bydlení velmi obezřetní. Vítězí u nich dispozice, které jsou maximálně efektivní. Při zjišťování zpětné vazby se často setkáváme s tím, že byty z naší nabídky jsou na trhu žádané právě díky promyšlenému uspořádání bez hluchých míst,“ řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Central Group tak díky této své koncepci dokáže stále prodávat stovky bytů ročně. Jen za loňský rok jich prodal téměř 1000 a opět potvrdil suverénní postavení mezi pražskými developery.

I v době, kdy je vlivem nedostatečné nabídky omezená dostupnost bydlení, dokáže nabídnout nové bydlení v Praze s nejlepším poměrem cena – výkon.

Z dat Central Group také jednoznačně vyplývá, že se mění proporce i větších bytů. Zatímco ještě v roce 2010 byla průměrná velikost bytu 4+kk kolem 107 m2, dnes má byt stejné dispozice a stejné kategorie o pět m2 méně. Za poslední tři roky se o sedm m2 zmenšily také byty s dispozicí 3+kk, které vyhledávají zejména rodiny. I u větších bytů platí, že díky promyšlenému řešení dispozic nejsou metry navíc často potřeba. Trendem jsou však prostorné terasy, balkony či předzahrádky, které nejen u rodinných bytů hrají při rozhodování o koupi mnohem větší roli, než v minulosti.

Vzhledem k sílící poptávce ze strany investorů přichází se speciálně zaměřenými investičními projekty. Central Group tak aktuálně investorům nabízí dokončené byty v projektu Petrohradská ve Vršovicích a nedávno do prodeje zařadil i unikátní designový bytový dům Harfa Design Residence v pražské Libni. Zde bude k dispozici i recepce s nonstop provozem, která usnadní správu pronajímaných bytů.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nocleh jako v pohádce

Už jste někdy nocovali ve vysokohorské chatě, která dřív sloužila jako místo, kde se schovává krmivo pro kravičky?

Jak zlikvidovat společnost bez stresů a právně správně

Potřebujete ukončit své podnikání, které již nefunguje, a chcete, aby vše bylo po právní a obchodní stránce v pořádku? V mnoha případech vám totiž povrchní znalost účetních, právních a daňových úkonů nestačí a je …

Znáte všechny výhody a nevýhody hypotéky?

Vlastní bydlení je snem každého a téměř každý Čech si jej chce splnit. Bohužel si jen málokdo může dovolit koupit vysněnou nemovitost za své. Domov je základní potřebou každého z nás, a proto není vhodné odkládat …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru