Vývojovým centrům se v ČR daří. Vznikají i mimo dvě hlavní centra

Česká republika bývá často osočována jako montovna Evropy. Je to tak, nebo je to příliš jednoduchý závěr? Každopádně vývojovým centrům se v ČR daří, rostou a vznikají stále nová. A to nejen v Praze a Brně, ale i v méně obvyklých lokalitách. Předvídaví manažeři směřují stále častěji zajímavé aktivity do regionů.

Například společnost MIBCON otevřela nedávno nové vývojové centrum v Děčíně. Do regionu tak přináší s vývojovým centrem mib:lab možnost spolupráce s absolventy a studenty technických škol, zejména s ČVUT, které zde má dvě fakulty. Na podzim tohoto roku společnost MIBCON plánuje přijetí dalších nováčků, kteří mají zájem se učit nové technologie.

Dalším příkladem je výrobce světelné techniky pro automobilový průmysl, společnost Varroc Lighting Systems, který otevřel z kraje letošního roku výzkumné a prototypové laboratoře, včetně zázemí pro téměř 100 elektroinženýrů v Šenově u Nového Jičína. A do třetice nedávný příklad vzniku dalšího vývojového centra. Pardubický výrobce pasivních radarů a letových systémů ERA dokončil své nové sídlo a vývojové centrum.

V Praze, která bývá někdy kritizována, navzdory přítomnosti elitních technických škol, že zaostává za Brnem v sektoru high-tech výroby a vývojových center, firmy také nezahálejí. Developer Panattoni Europe chce v Dolních Měcholupech vybudovat high-tech průmyslovou zónu. V areálu, do nějž má být investována zhruba miliarda korun, by mohlo vzniknout až 750 pracovních míst.

Společnost Red Hat zase otevřela v Brně svou čtvrtou budovu vývojového centra. Rozvoj je reakcí na rostoucí zájem o podniková řešení na bázi open source technologií, které Red Hat vyvíjí. Pro Red Hat nyní v Brně pracuje více než 1000 vývojářů a dalších hi-tech pracovníků zapojených do více než 50 mezinárodních týmů. Zázemí v brněnském centru má rovněž stovka stážistů a dvě stě spolupracujících studentů.

„Pro Děčín jsme se rozhodli, protože jde o region s vyšší nezaměstnaností, kde hůře hledají dobré místo i kvalifikovaní lidé. Navíc chceme podchytit zajímavé talenty z řad studentů, kteří by chtěli zůstat pracovat v regionu, ve kterém žijí a studují. V Děčíně jsou dvě fakulty ČVUT,“ uvádí Jan Holík, šéf strategie MIBCON a.s.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky [S] Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru