WEDO investuje do svého rozvoje miliardu

Český logistický operátor WEDO chce pokračovat ve svém rychlém růstu. Bude rozvíjet všechny své distribuční kanály, rozšiřovat síť výdejních boxů, budovat nová logistická depa a modernizovat ta stávající. Celkem v blízké době plánuje investice v objemu zhruba jedné miliardy korun, informovala firma v tiskové zprávě.
Český logistický operátor WEDO investuje do svého rozvoje miliardu. Foto: In Time Spedice

Logistický operátor přitom už letos výrazně rozšířil dostupnost svých distribučních kanálů, začal například nabízet vlastní výdejní boxy. „Máme ambiciózní růstové plány, tyto investice jsou jen začátkem našeho růstu, budeme se přitom dívat nejen na možnosti v České republice, ale i v zahraničí,“ informoval redakci generální ředitel společnosti Daniel Mareš.

Největší investicí WEDO v letošním roce bude vybudování nového centrálního překladiště a depa v Ostředku u D1, kde investice dosáhne půl miliardy korun. „Nový hub bude technologickou špičkou, umožní nám výrazně zvýšit přepravní kapacitu i kvalitu celé sítě,“ vysvětlil Mareš s tím, že překladiště by mělo začít fungovat v první polovině příštího roku.

Firma bude podle něj zároveň rozšiřovat a modernizovat i další depa, aby narostla kapacita celé sítě. „Do jejich vylepšení zamíří v nejbližších dvou letech další stovky milionů korun,“ dodal generální ředitel WEDO.

Významnou investici budou v nejbližších měsících představovat i rozvoj klientského portálu a rozhraní pro zákazníky. „Ty půjdou ruku v ruce s rozvojem našich zaměstnanců a kvalitou obsluhy zákazníků na kontaktních místech i při kontaktu s kurýry,“ vysvětlil Mareš s tím, že WEDO zároveň průběžně zvyšuje počet zaměstnanců a stále hledá nové lidi.

Rozvoj čeká i stále oblíbenější výdejní boxy. Ty vlastní firma spustila letos na jaře a v současnosti jich má více než sto. Podle Mareše je cílem, aby výdejní boxy byly k dispozici zhruba do pěti minut od domova zákazníka. „V takovém případě je vhodné mít jich v síti alespoň tisíc. Cest k tomu je více, budování vlastních boxů i spoluprací s partnery,“ uvedl Daniel Mareš.

PSALI JSME:
Logistika těží z pokračující pandemie, potvrzují kvartální výsledky Kuehne+Nagel

Logistika a doručování zásilek patří mezi odvětví, kterému se v roce s koronavirem dařilo, WEDO loni vzrostly tržby o 50 procenta a v letošním roce růst pokračuje. To firmě umožňuje uvažovat o dalším rozvoji nejen na místním trhu; zhruba do pěti let se chce stát významným hráčem v celé střední a východní Evropě. Prvním krokem bylo únorové otevření depa v Bratislavě.

„Na Slovensku věříme v organický růst, v ostatních zemích regionu se díváme spíše na akvizice již zavedených místních firem nebo možnosti různých partnerství, joint venture a podobně,“ uvedl Daniel Mareš.

Podle odborníků je nesporným faktem, že s navyšujícími se objemy zásilek je kladen stále větší důraz na zefektivňování logistických služeb, a tak dochází k propojování i konkurenčních firem za účelem dosažení spokojenosti zákazníka. Firmy proto například využívají sdílené sklady či spolupracují při dopravě.

PSALI JSME:
Značky InTime a Uloženka končí. Vznikne nový logistický operátor WE|DO

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Máme více platebních terminálů, než ekonomicky vyspělejší Německo

Analýza
V různých ekonomických ukazatelích včetně hrubého domácího produktu (HDP) na jednoho obyvatele sice Česká republika s Německem jasně prohrává, ale jsou i oblasti, kde jsou na tom čeští obyvatelé překvapivě lepší. Jednou z nich je dostupnost platebních terminálů, kde Česko patří ke „zlatému“ evropskému středu, zatímco Německo tento žebříček uzavírá spolu se Slovenskem.