Z Obchůdků s Albertem si děti z dětských domovů odnášejí výtěžek přes 126 tisíc korun

Letošní Obchůdky s Albertem byly netradiční. Místo plánovaných stánků před obchody se kvůli pandemické situaci ze dne na den přesunuly do on-line prostředí.
Do desátého ročníku Obchůdků s Albertem se zapojilo 22 dětských domovů a neziskových organizací. Foto: Nadační fond Albert

I přesto, že se děti nemohly osobně potkat se zákazníky, získaly šikovnosti a kreativitou, které vložily do výroby dárků a dekorací, výtěžek ve výši přes 126 tisíc korun. Díky projektu Nadačního fondu Albert si osvojují základy finanční gramotnosti a připravují se na vstup do dospělého života.

Do desátého ročníku Obchůdků s Albertem se zapojilo 22 dětských domovů a neziskových organizací z celého Česka. „Obchůdky byly letos opět úplně jiné, než jsme bývali zvyklí. Původní plán stánků před obchody vzal bohužel na poslední chvíli za své a rychle jsme řešili přesun na e-shop. Děkuji dětským domovům i organizacím za pochopení celé situace a flexibilitu. Jsem moc ráda, že i přes okolnosti jsou děti a také zákazníci spokojeni. Všem patří velké poděkování,“ popisuje průběh Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert.

Zájem o nákup výrobků on-line organizace mile překvapil. „Rychlost, s jakou se výrobky prodaly, mě překvapila. Ani jsem nečekala takový úspěch. Nejlépe šly na odbyt drobné a levnější výrobky. Nejvíc jsme prodali drátkových zápichů a ozdob k zavěšení. Rychle mizely také věnce a dětské polštářky. Za výtěžek si koupíme válcovací stolici do keramické dílny a doplňky na výrobu keramiky,“ popisuje Alena Ambrožová, vychovatelka z tršického střediska výchovné péče.

Organizace a děti rozhodnou, na co výtěžek použijí

Celý výtěžek z prodeje putuje přímo do organizací, které s ním naloží podle vlastního uvážení. „Z počátku si děti za vydělané peníze kupovaly převážně jen dobrůtky, ale systematickou prací se nám podařilo je naladit, aby si šetřily na něco trvalejšího. Kluci se tak těší, že si objednají značkový míč na fotbal nebo basket. Dívky májí už vybrané povlečení nebo osušky s oblíbenými pohádkovými postavami. Takto přirozeně je učíme finanční gramotnosti,“ vysvětluje Katka Hadová, vychovatelka z nymburského domova.

Děti z uherskohradišťského domova zase doufají, že se letos konečně vydají do hor, učit se lyžovat. „Vzhledem k současnému vývoji epidemiologické situace všichni doufáme a neztrácíme naději, že se v lednu 2022 povede uskutečnit přání dětí, které nešlo realizovat, lyžařský pobyt na horách. Jako náhradu si děti vybraly nákup zabudované trampolíny a permanentky do místního aquaparku,“ popisuje vychovatelka Marcela Zámečníková.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB