Zaměstnanci Tesco se zapojí do Veggie challenge. Společnost podporuje rostlinnou stravu

Společnost Tesco spolupracuje s mezinárodní organizací ProVeg International s cílem podporovat edukaci o nejnovějších spotřebitelských trendech spojených se zájmem o zdravější životní styl a měnící se stravovací návyky.
Ilustrační foto: Tesco

Současně tím postupně Tesco naplňuje svůj dlouhodobý závazek naučit své zákazníky stravovat se zdravěji a udržitelněji. Úvodní aktivity budou spojené s Veggie Challenge pro zaměstnance Tesco formou webinářů a kulinářských školení zaměřených na rostlinnou stravu a na ně by měla navázat spolupráce i směrem k zákazníkům a veřejnosti.

„Způsob, jakým se stravujeme, má obrovský dopad nejen na nás, ale i na naši planetu. Vnímáme, že i mezi našimi zákazníky jsou výrobky rostlinného původu čím dál více oblíbené. Jsme proto rádi, že naši nabídku těchto potravin nejen postupně rozšiřujeme, ale zároveň se podílíme na šíření osvěty o jejich přínosech,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

Cílem Tesco je do roku 2025 zvýšit prodeje rostlinných alternativ masa o 300 procent. Již nyní mohou zákazníci vybírat mezi více než 250 rostlinnými alternativami, včetně produktů vlastní značky Plant Chef, kam patří i bezmasé alternativy burgerů, nugetek nebo rybích prstů.

„Přechod na rostlinnou stravu je tak spolu s omezováním plýtvání jídlem jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zmírnit náš osobní dopad na klima. Veggie Challenge je 30denní výzva, která spotřebitelům a spotřebitelkám pomáhá snížit spotřebu živočišných výrobků, a účinně jim pomáhá překonat nejčastější bariéry, které jim brání stravovat se více rostlině, například seznámením s nejnovějšími rostlinnými produkty i doporučením ověřených receptů. Velmi nás těší, že se společnost Tesco rozhodla do výzvy zapojit a její zaměstnanci a zaměstnankyně se tak přidali k více než 450 tisícům lidí z celého světa, kteří se Veggie Challenge již zúčastnili,“ říká manažerka kampaně Veggie Challenge Tereza Trávníčková z ProVeg Česko.

ProVeg International je organizace zvyšující povědomí o potravinách, která pracuje na transformaci globálního potravinového systému nahrazením živočišných produktů rostlinnými a kultivovanými alternativami. Jejím cílem je snížit celosvětovou spotřebu živočišných produktů o 50 procent do roku 2040.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Vyplatí se kreditní karta a jaké jsou její výhody?

Peníze potřebuje k životu asi každý, o tom není žádných pochyb. Navíc v době, kdy dochází k neustálému zdražování produktů a služeb. Pokud nevystačíte se svým příjmem, popřípadě vás jednou za čas překvapí nečekané …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB