Zamrazilová: Úrokové sazby zůstanou vyšší po delší dobu

Názor
Česká koruna v úterý k euru jen nepatrně ztrácela, když se její kurz posunul zhruba ke 23,49 CZK/EUR. Pásmo vnitrodenní volatility však sahalo od 23,45 až ke 23,51 CZK/EUR. Vyšší fluktuace na trh s českou korunou pravděpodobně vnesla smíšená vyjádření viceguvernérky české národní banky (ČNB) Evy Zamrazilové v rozhovoru pro agenturu Reuters.
Eva Zamrazilová v rozhovoru pro agenturu Reuters uvedla, že úrokové sazby zůstanou vyšší po delší dobu. Ilustrační foto: ČNB

Zamrazilová zopakovala, že úrokové sazby zůstanou vyšší po delší dobu. Zužující se diferenciál tuzemských sazeb vůči těm zahraničním podle ní není automaticky důvodem pro další zvýšení úrokových sazeb. Kurzový kanál je podle viceguvernérky ČNB vhodným prostředkem pro zpřísnění tuzemské měnové politiky.

Klíčové pro vývoj měnové politiky podle Zamrazilové bude vývoj tuzemských mezd. Na druhou stranu však viceguvernérka uvedla, že k prvnímu snížení sazeb centrální banky by mohlo dojít v září, a to za předpokladu příznivého vývoje inflace.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Miroslav Singer: Inflace klesne zpět k jednociferným číslům, jasněji bude v polovině roku

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Na přestupném roce vydělá stát miliardy korun

Přestupný rok má na ekonomiku samozřejmě vliv. Je to jeden den k dobru. Ovšem jak pro koho. Na přestupném roce, tedy na dnešním dni „navíc“, vydělávají extra peníze třeba lidé, kteří jsou placeni od hodiny. Naopak …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB