Zjistěte, jak správně vybrat nebankovní půjčky Kladno

Vybíráte nebankovní půjčky Kladno a nevíte, na co hledět a podle čeho zvolit tu pravou? Poradíme vám, jak na to. Jakých zásad se držet?
Ilustrační foto: Shutterstock.com

Vyřízení úvěru vám může pomoci udělat mnoho věcí. Například koupit si dům snů, získat nové auto nebo zaplatit za základní potřeby domácnosti. Poplatky a úrokové sazby však mohou půjčku velmi prodražit, zejména pokud si půjčujete více, než si můžete dovolit. Zde je několik věcí, nad kterými byste se měli zamyslet, než si vezmete půjčku.

Zlatá pravidla

Půjčky v dnešní době nejsou ničím zvláštním. Úplně stejně je to však s exekucemi, které v posledních letech stoupají. Proto je důležité, dříve než si půjčíte, promyslet několik věcí. Nebankovní půjčky bez registru jsou jednou z možností, kde si můžete vzít úvěr. Pokud jde o to, na co byste se měli zaměřit, jde především o několik věcí. Pokud máte půjčky, pracujte. Před půjčkou pak:

  • Zkontrolujte svůj zdravotní stav,
  • ujistěte se, že poskytovatel úvěru je licencován,
  • pokud uvažujete o úvěru, zeptejte se sami sebe na následující otázky.

Můžete si dovolit splátky?

Vypracujte si své běžné výdaje a kolik si můžete dovolit splácet každý měsíc. Pak zkuste žít tak, jako byste půjčku spláceli a peníze odkládejte stranou. Vznikne vám tak nějaká finanční rezerva a vy si budete moci vyzkoušet, jaké to je, když musí jít další část peněz pryč. Pokud potřebujete úvěrem zaplatit elektřinu nebo jiné účty, zkuste nejdříve jiné řešení, než je půjčka bez ručitele. Možností je, zeptat se vlastní rodiny. Pokud dlužíte jen pár tisíc, zbytečně byste se zadlužili. Zvažte také, jestli mohou existovat i jiné způsoby, jak dostat to, co chcete, aniž byste se dostali do dluhů. Před půjčkou také popřemýšlejte o změnách, které by mohly ovlivnit váš příjem.

Prostudujte si smlouvu

Než si vezmete půjčku, zkontrolujte podmínky jakékoli úvěrové smlouvy, včetně sankcí za prodlení splátek nebo předčasného splacení úvěru. Dostat se do dluhu je snazší, než dostat se z něj, takže než dostanete půjčku nebo úvěr, zjistěte, zda máte jiné možnosti. Pokud se rozhodnete půjčit si, ujistěte se, že ve vašem rozpočtu je místo na splátky. Ve smlouvě také musíte nalézt všechny informace, kam a jak splácet.

Nevýhody krátkodobých půjček

Krátkodobé půjčky jsou zkratkou pro financování nenadálých výdajů. V době nedostatku hotovosti se krátkodobé úvěry ukázaly jako efektivní, protože je snazší je získat a splatit v krátkodobém horizontu. I když se tento typ úvěru jeví jako snadný a vzhledem k jeho povaze je výhodnější, může mít také nevýhody, jako je poplatek za poskytnutí. Rychlá půjčka je sice opravdu rychlá, nicméně pokud ji nebudete moci splatit, tak také značně drahá. Tyto nevýhody znamenají, že zájemci by měli být opatrní při žádosti o krátkodobé financování.

Splacení krátkodobého úvěru vás může dostat do kruhu

Krátkodobé půjčky jsou vždy s vysokou měsíční platbou, což může ovlivnit váš rodinný rozpočet, protože k zaplacení dluhu je zapotřebí většího množství peněz, než je tomu u dlouhodobých úvěrů. Na druhou stranu jsou k dispozici opravdu kdekoliv v České republice a vy tak nemusíte hledat pobočku. Využijte srovnávač, kde stačí zadat například půjčka Kladno, a po chvilce se vám zobrazí všechny dostupné možnosti. Vše tak vyřídíte z pohodlí domova. Pro vyřízení rychlé půjčky budete potřebovat:

  • Občanský průkaz,
  • případně jiný, druhý doklad,
  • výpis z bankovního účtu,
  • mobilní telefon.

Nic víc opravdu nepotřebujete. Stačí na internetových stránkách vyplnit jednoduchý formulář a poté postupovat podle kroků, které vám budou sděleny. Peníze tak na svém účtu můžete mít během několika málo minut. Dobré je připravit si skeny dokladů dopředu, tím celý proces urychlíte. Pokud si jste jisti tím, že si skutečně můžete dovolit úvěr splatit, pak neváhejte a rychlou půjčku vyzkoušejte.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Jako protiváha „velké čtyřce“ jsme tu začínali jako poslední. Ale jako jediní jsme zůstali ryze českou firmou,“ říká Josef Jaroš

Rozhovor
Josef Jaroš (*42) je většinový vlastník české poradenské skupiny Apogeo Group. Na růstu firmy se podílí prakticky od začátku, za tu dobu toho ale stihl ještě mnohem víc, prozradil v rozhovoru pro FAEI.cz. Během časově náročného povolání vystudoval bohosloveckou fakultu, stal se ředitelem pražského Divadla Na Fidlovačce a také už několik pomáhá malým a středním podnikům, které tvoří páteř české ekonomiky, …
Rolovat nahoru